Życzenia noworoczne

Nadchodzi Nowy Rok. Życzylibyśmy sobie, by był on lepszy dla Polski i dla na wszystkich, by w naszym kraju szanowano demokrację, Konstytucję i praworządność. Życzmy nadziei, wytrwałości oraz tak potrzebnej zwyczajnej ludzkiej życzliwości.

Wkrótce rok 2016 przejdzie do historii. Wierzymy, że w historii właśnie, będzie on wspominany jako rok przebudzenia społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, rok aktywizacji i masowych protestów ulicznych. Chcemy podziękować sympatykom KOD-u, że są z nami. Dziękujemy KODerkom i KODerom, wolontariuszom, których praca w minionych 12 miesiącach sprawiła, że to wszystko było możliwe.

Dziękujemy redaktorom mediów KODowskich, adminom, a także tłumaczom – za cały rok, a szczególnie za pracę w ostatnich, pełnych emocji dniach.

Dziękujemy KODerkom i KODerom pracującym w grupach lokalnych w całej Polsce – za tysiące Pikodów, spotkań, rozmów, za niezmiernie potrzebną pracę u podstaw. Podziękowania należą się też wszystkim tym, którzy pomagali w organizacji spektakularnych marszy KOD-u – koordynatorom regionalnym, straży, kweście, animacji.

Edmund Burke mówił, że aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił. Wspólnie bardzo wiele udało nam się zrobić. Dlatego patrzymy na nadchodzący rok 2017 z nadzieją – wielu dobrych ludzi nadal będzie wraz z nami walczyć o najważniejsze wartości, aż zwyciężymy.

Zarząd KOD-u

  •  
  •  
  •  
  •