Zgromadzenie Narodowe. Starogard Gdański

Grudzień 4, 2017 .KOD

Zgromadzenie Narodowe, Starogard Gdański
05.12.2017, godz. 19.00
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim, Kościuszki 30

„To jest przełomowy moment dla polskiej demokracji. Jeśli zostanie przejęta polityczna kontrola nad Sądem Najwyższym. Jeżeli zostaną stworzone mechanizmy kontrolowania tego, co dzieje się podczas wyborów i przed nimi, np. przejęcie komisarzy wyborczych, to przez wiele lat może nie być od tego odwrotu. Odwrotu od centralizacji władzy i odejścia od systemu demokratycznego” – komentuje aktualną sytuację w Polsce Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

5 grudnia na g. 15:00 prezydent zwołał w Sejmie Zgromadzenie Narodowe, by wygłosić orędzie i zainaugurować obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

5 grudnia na g. 19:00 my, Naród, zwołujemy własne Zgromadzenie Narodowe pod sądami w całej Polsce, by wygłosić orędzie do prezydenta i zainaugurować grudniową walkę o wolną Polskę. Nie cofniemy się! Bo w Polsce w grudniu dzieją się złe rzeczy. W grudniu 1970 Gomułka utrwala władzę mordując. W 1981 Jaruzelski utrwala władzę aresztując i mordując. W 2015–2017 Kaczyński w bardziej wyrafinowany sposób wprowadza autorytaryzm i łamie Konstytucję poprzez swych podwładnych z prezydentem na czele. A gdy łamana jest Konstytucja, łamany jest człowiek.

Nie daj się złamać! Przyjdź i zaprotestuj w obronie Twojej wolności! Bo bez wolnych sądów i wolnych wyborów wolnej Polski nie będzie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up