Zarząd Główny KOD przeciw prezydenckiej pogardzie dla prawa

Maj 31, 2017 KOD

Po uchwale Sądu Najwyższego nie ma już wątpliwości, że Prezydent Duda drastycznie pogwałcił prawo w imię partyjnych interesów. Całkowita nielegalność jego aktu łaski wobec partyjnego kolegi, a także cynizm usłużnych prezydenckich zauszników, którzy lekceważą najwyższy autorytet prawniczy w Polsce, sprawiają, że Komitet Obrony Demokracji wzywa współobywateli do powszechnego protestu.

Niech potępienie tego hańbiącego zachowania najwyższych polskich władz stanie się jednym z tematów planowanych w wielu miejscach w najbliższą niedzielę, 4 czerwca, demonstracji. Pokażmy, ze nie ma w Polsce zgody na cofanie naszej ojczyzny do mrocznych czasów bolszewickiej pogardy dla prawa.

Uchwała siedmiu sędziów Sądu Najwyższego (sygn. akt KZP 4/17) z 31 maja 2017 r. bez żadnych wątpliwości i w pełnej zgodzie z cywilizowanymi standardami naszej zachodniej cywilizacji, o które przez dziesięciolecia komunistycznej dyktatury walczyły miliony Polek i Polaków, przesądza, że prezydenckie prawo łaski może być stosowane wyłącznie wobec osób prawomocnie skazanych. Sąd Najwyższy dowiódł, że prezydencka łaska dla byłych funkcjonariuszy CBA oskarżonych o przekroczenie swoich uprawnień, w tym ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, pozbawiona była konstytucyjnych podstaw. Prezydent złamał więc na samym początku swej kadencji Konstytucję RP, której chwilę wcześniej ślubował wierność.

Przypominamy, że protest przeciw takiemu zachowaniu Prezydenta RP był jedną z pierwszych akcji Komitetu Obrony Demokracji. To wtedy na wezwanie KOD masowo wysyłano w listopadzie i grudniu 2015 r. do Kancelarii Prezydenta listy przypominając słowa Władysława Bartoszewskiego „Warto być przyzwoitym”. Wiele osób domagało się od Prezydenta wyjaśnień w trybie dostępu do informacji publicznej. Obecna uchwała Sądu Najwyższego jest dowodem całkowitej słuszności tamtych działań.

Zarząd Główny

Komitetu Obrony Demokracji

  1. Zamiast zmieniać konstytucję należy wprowadzić innowację (dla PIS) i jej przestrzegać.
    A jeśli coś zmieniać – to o wiele łatwiej jest zmienić prazydenta

  2. Tadeusz Jasiński says:

    Jeżeli apele nie mają być tylko pustosłowiem należy rozważyć organizację strajku powszechnego. Tylko radykalne działania mogą zahamować degradację Polski przez prymitywów i chamów z PiS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>