Zapraszanie KOD na spotkania, nie na Uniwersytecie Warszawskim

Luty 11, 2018 Zarząd Główny

Stowarzyszenie studentów ze Szwecji UMEÅ ASSOCIATION OF INTERNATIONAL AFFAIRS podczas wyjazdu do Polski miało 3 cele. Spotkanie z KOD, spotkanie z UNHCR Polska oraz wizyta w byłym obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Potwierdzone wynajęcie sali na Uniwersytecie Warszawskim zostało jednak wycofane, po otrzymaniu przez Uniwersytet informacji, że na spotkanie zaproszony był KOD. W poniedziałek zwrócimy się do rektora UW z prośbą o wyjaśnienie powodu anulowania rezerwacji w dniu poprzedzającym spotkanie. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni odpowiedzią uczelni i mamy nadzieję, że zaszło jakieś nieporozumienie, a gdy w przyszłości którykolwiek związek studencki zapraszałby KOD na spotkanie, to uczelnia nie będzie miała powodów, aby utrudniać jego realizację.

Ponad dwugodzinna dyskusja zorganizowana poza kampusem uczelni zakończyła się deklaracją podtrzymywania kontaktu i współpracy. Studenci byli chwilami zszokowani złożonością sytuacji politycznej w Polsce i trzymają kciuki za nasze poczynania w przyszłości. Dziękując za rozmowę, nasi goście zapewnili nas o jak najszerszym rekomendowaniu spotkania z KOD wszystkich zaprzyjaźnionych prodemokratycznych stowarzyszeń w Europie, które wybierają się z wizytą do Polski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>