Wykład LUD dra M. Krotoszyńskiego „Rozrachunek z przeszłością…”

Październik 20, 2017 .KOD

23 października zapraszamy na wykład otwarty Latającego Uniwersytetu Demokracji w Poznaniu

Zapraszamy na wykład otwarty dra Michała Krotoszyńskiego „Rozrachunek z przeszłością w demokratycznym państwie prawa. Granice i praktyka rozliczeń”, który odbędzie się w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji w Poznaniu w poniedziałek, 23 października, o godz. 18:00, w sali konferencyjnej na poziomie A biurowca Delta, przy ul. Towarowej 35.

W trakcie wykładu zostanie przedstawiona problematyka rozliczeń z poprzednim ustrojem – wciąż aktualna w polskiej debacie publicznej – w perspektywie prowadzonych od lat w nauce światowej badań nad transformacjami ustrojowymi. Zarysowane zostaną: sposoby, na jakie państwa rozliczają niełatwą przeszłość, problemy związane z takim rozrachunkiem oraz zalecenia, jakie formułuje się w tym zakresie. Omówione zostaną też polskie doświadczenia w odniesieniu do polityki wobec przeszłości, z uwzględnieniem zmian, jakie w tej dziedzinie zaszły w ostatnim czasie.

Wykład poprowadzi Michał Krotoszyński – doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Wydziału Prawa i Administracji UAM. Radca prawny. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień rozliczeń z przeszłością, wykładni prawa oraz aksjologii. Problematyce rozrachunków z minionym ustrojem poświęcona jest jego książka „Modele sprawiedliwości tranzycyjnej”, która ukazała się w 2017 r. nakładem Wydawnictwa Naukowego UAM.

Wydarzenie na Facebooku.

Latający Uniwersytet Demokracji

Komitet Obrony Demokracji Wielkopolska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up