Wybory do Rad Osiedlowych we Wrocławiu

Kwiecień 21, 2017 KOD

Już w najbliższą niedzielę 23 kwietnia we Wrocławiu odbędą się wybory do Rad Osiedlowych. Do 48 Rad będzie wybieranych blisko 800 radnych.

Wybory do rad nigdy nie budziły wielkiego zainteresowania, a frekwencja w nich nie przekraczała kilku procent. W tym roku może być jednak inaczej. W budżecie miasta znalazły się środki na promocję wyborów, a liczba chętnych do podjęcia odpowiedzialności służenia społeczeństwu na tym najniższym szczeblu samorządowym, pozwoli po raz pierwszy na utworzenie rad w całym mieście.

Jak nigdy też zaciętą stała się wyborcza rywalizacja i co tu ukrywać w tym pobudzeniu obywatelskiej aktywności, niemało jest zasługi KOD. Udziałem w tych wyborach zdajemy pierwszy – niewielki na razie – test swojej społecznej odpowiedzialności, tej odpowiedzialności, której wagę z całą mocą pojęliśmy w półtorarocznym już blisko oporze wobec procesów odzierania nas z obywatelskiej podmiotowości. Nikogo więc nie powinno zabraknąć przy urnach w tę wyborczą wrocławską niedzielę, mamy nadzieję, że mieszkańcy Wrocławia nie zawiodą frekwencją.

Tym bardziej, że możemy oddać swe głosy na ludzi, obok których od miesięcy prowadzimy naszą walkę, członków wrocławskiego KOD-u i innych organizacji, tych, z którymi protestowaliśmy, spieraliśmy się, ale i rozmawialiśmy o przyszłości, którzy podzielają nasze zapatrywania, niepokoje, z którymi łączą nas te same cele stworzenia prawdziwie obywatelskiego, rządzącego się demokratycznymi zasadami społeczeństwa. Zdecydowali się Oni na podjęcie trudu jego budowy u samej podstawy. Niektórzy decyzję podjęli po rozmowach i wsłuchaniu się w argumenty, którymi dzieliliśmy się w naszych dyskusjach, debatach, rozmowach o przyszłości.

W niektórych okręgach startują nasi sympatycy indywidualnie, w innych udało się zawiązać grupy podobnie myślących i działających osób i startują one pod wspólnymi szyldami. Przekonajmy się, czy będzie czas na lepszy Wrocław!

Pozdrawiam,
Maciej Pokrzywa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up