Wolny Balkon – Wolna Polska

Wolny Balkon - Wolna Polska
Maj 20, 2016 Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski

Święto Wolności 4 czerwca to bardzo ważny dzień. Wolność doceniamy szczególnie wtedy, kiedy jest ona zagrożona. A tak się dzieje dzisiaj w Polsce. Ludzie boją się wyrażać publicznie swoje poglądy. Bywają wyrzucani z pracy za brak uległości wobec rządzącej partii lub jej popleczników i pomocników.

Wolne media publiczne zostały zamienione w tubę propagandową rządu, który jest jedynie ramieniem wykonawczym prezesa. Ramię ustawodawcze prezesa zamyka usta opozycji w Sejmie. Prokuratura została podporządkowana całkowicie woli politycznej przełożonych. Obywatele inwigilowani bez wiedzy sądu w internecie nie muszą być nawet informowani o tym, jakie informacje o nich zgromadzono nawet po zakończeniu postępowania i ewentualnym uznaniu ich za niewinnych. Właściciele ziemi rolnej nie mogą nią swobodnie dysponować – nawet przekazanie jej dzieciom w spadku może być niemożliwe.

Oczywiście niemożliwym byłoby wymienić wszystkie naruszenia i zagrożenia dla wolności obywateli ze strony władzy w Polsce. W takiej sytuacji musimy budować naszą wolność sami. Budować ją w sobie, budować ją wokół nas. Tyle będziemy mieli wolności, ile jej sobie wywalczymy.

Marsz „Jesteśmy i będziemy w Europie” 7 maja przechodził pod Wolnym Balkonem. To powinien być dla nas wszystkich przykład.

4 czerwca udekorujmy swoje miejsca. Wywieśmy flagi polskie i europejskie. Wywieśmy transparenty i hasła. Pokażmy, że Polska jest wolna. Że nie zginęła, kiedy my żyjemy. Oznaczmy wszystkie miejsca w Polsce, gdzie wolność jest wartością ważną i szanowaną.

Dał nam przykład Wolny Balkon…

 

 1. Ja mam potrzebę manifestowania 4 czerwca centralnie w Warszawie. Oczywiscie w tej dynamicznej sytuacji nie wiemy co przez te dwa tygodnie powie Komisja Europejska a co odpowiedzą jej (i swojemu elektoratowi, przeciez to na jego potrzeby nadwerężała w piątek głos Pani Premier w Sejmie) nasi PT Ministrowie.
  Obawiam się jednak, że manifestacje lokalne przekształcą się w wiosenne pikniki i zagubią toższamość w natłoku sezonowych imprez plenerowych. Rozumiem motyw solidarności z osobami, ktore chciałyby w manifestacji uczestniczyć a nomen omen Beaty nie chcą im w tym pobłogosławić. Ale deklaruję: na hasło KODu stawiam sie osobiście 4 czerwca w Warszawie. A okna udekoruję odpowiednio, swoja drogą.

 2. Z uznaniem przeczytałam apel Mateusza Kijowskiego. Jak zawsze bardzo trafny.
  Co roku jestem na pl. Konstytucji w Święto Wolności – 4 czerwca.
  I tym razem nie zawiodę.
  Gratuluję hasła Państwu z ” Wolnego Balkonu” !!!! Robi wrażenie!

  Do zobaczenia na MARSZU….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>