Tragedia w Nicei

Manifestacja I Have a Dream - 09.07.2016
Lipiec 15, 2016 Mateusz Kijowski

Wczoraj późnym wieczorem dowiedziałem się o tragedii w Nicei. Zamachowiec zaatakował radosny tłum świętujący Dzień Bastylii, narodowe święto Francji. Nie znajduję słów, które oddałyby mój żal, smutek i niezgodę na to, co się stało. Współczuję rodzinom ofiar i solidaryzuję się z Francją w tym trudnym czasie.

Dzisiaj o godzinie 17:00 w holu  Ambasady Francji w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone uczczeniu pamięci ofiar zamachu. Przyjdźmy pokazać, że jesteśmy razem z narodem francuskim.

Księga kondolencyjna jest wystawiona przed budynkiem Ambasady dziś do godziny 18:00 oraz jutro (sobota) w godzinach 9:00-17:00.

Mateusz Kijowski

 

  1. Czekam na reakcję środowisk wyznawców islamu na tą tragedię, a jeszcze bardziej czekam na publikację tej reakcji przez światowe media, które ich dyskryminują. Czekam na gesty solidarności z prześladowaną przez władze mniejszością islamską w Polsce. Czekam kiedy obrońcy Konstytucji z pod znaku KOD zainteresują się, jak traktuje się wyznawców islamu obecnych od wielu stuleci w Polsce i jak oni czują się kiedy przedstawiciele nielegalnych moim zdaniem, bo niekonstytucyjnych władz deklarują publicznie wrogość wobec nich. Wstrętne to jak się wykorzystuje tragedię by siać nienawiść – PiS jednoczy się w tych dniach z ISIL. Czekam, bo jeśli się nie doczekam, to taka przemoc jak w Nicei pojawi się w Polsce, to jest pewne. Kiedy ludzie zrozumieją, że terroryzm przebierający się w religijne szatki „islamskiego fundamentalizmu” może zostać pokonany tylko i wyłącznie dzięki obywatelom oraz imigrantom tegoż wyznania? Francja ich straciła, nam nie wolno!

    • Nie mamy prawa odmawiać tolerancji imigrantom i mamy obowiązek ich przyjmować, a kto tego nie rozumie ten z pisu! Może i oni lubią sobie czasem pozabijać ale tolerancja im sie należy i KONIEC a kto tego nie pojmuje to pisowski rasista!

      • Rozumiem, że Noc Świętego Bartłomieja to było dzieło imigrantów? Muzułmanie jeszcze Katolików nie przebili w rankingach zbrodni więc lepiej cichutko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>