To NIE Koniec ! Powstrzymajmy Zamach Stanu! Warszawa, Sejm – 16 lipca godz. 15

Lipiec 13, 2017 .KOD

12 lipca 2017 r. partia Pis w sposób ordynarny i już zupełnie jawnie zdecydowała się przeprowadzić ustrojowy zamach stanu.

Zdemolowano Krajową Radę Sądownictwa. Nowa ustawa w praktyce likwiduje niezależność sądów, a tym samym konstytucyjną zasadę trójpodziału władzy.

Bardziej jaskrawy jest jednak projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, który chwilę przed północą trafił do laski marszałkowskiej w trybie poselskim – tzw. „szybka ścieżka legislacyjna” – chcą więc dokonać dzieła totalnego zniszczenia jeszcze w wakacje.
Projekt zakłada natychmiastowe usunięcie wszystkich sędziów Sądu Najwyższego. Chyba, że Pan Zbyszek uzna, że któraś z tych osób ma zostać. Dokładnie tak zapisano na 74 stronie projektu – w art. 87 § 1. Całość liczy 81 stron „prawa”. Obecna ustawa o SN ma ich 27…

Te wszystkie przepisy razem wzięte sprawiają, że za chwilę to minister Ziobro będzie mógł w praktyce jednoosobowo decydować o tym kto i w jakiej sprawie ma orzekać. Pytaniem retorycznym jest czy będzie mógł decydować o treści wyroków dla konkretnych osób.

Sąd Najwyższy Rzeczypospolitej Polskiej stwierdza ważność wyborów do Sejmu i Senatu oraz wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a także ważność referendum ogólnokrajowego i referendum konstytucyjnego.

Nie sposób mieć już żadnych wątpliwości – PiS chce zagarnąć kontrolę nad wszystkimi wolnymi wyborami w naszym kraju. One nie mają już być „wolne” !
„Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy”. Tak powiedział niegdyś Józef Stalin… Nie oddał władzy przez dziesięciolecia. Jego pełne terroru rządy spłynęły rzeką krwi.

Nie mamy wątpliwości. Jestesmy świadkami zamachu stanu.
W trosce o Polskę, przyszłość naszą i naszych dzieci, nie możemy na to pozwolić.

Wszyscy wolni ludzie!!! Przybądźcie pod Sejm w najbliższą niedzielę, 16 lipca o godzinie 15. Pokażmy, że muszą się w końcu zatrzymać.

KOMITET OBRONY DEMOKRACJI

 

 

https://www.facebook.com/events/281918335550437/

 1. To co oni wyprawiaja przechodzi ludzkie pojęcie. Tylko nie rozumiem jednego dlaczego ludzie popierających PiS maja tak zamydlone oczy.. Jestem sfrustrowana obecną sytuacja w państwie.

 2. Dlaczego społeczność jest taka bierna czy Polaków nic to nie obchodzi Ludzie obudźcie się wyjdziecie na ulicę pokażcie że to Polacy żądzą a nie partie
  Ppłk

 3. Trzeba przyznac ze „obecni w zmianie” są krok przed i robią swoje ubierając w „jedynie słuszne”. Jak mowa o proteście – to sambodrom, mowa o zaproszeniach do gmachów centrali- obcym wstęp wzbronony . Są zgrani i karni. Opozycja ciągle goni króliczka w pojedynkę mówiąc do swoich. Wytłumaczyć trzeba o co chodzi i co się
  dzieje tym zatraconym, obojetnym, wystraszonym. Kiedyś do tego służyła bibuła, ulotki. Rozsypywac jak szczepionkę. Centrala dała autobusy… Wielu by zapłaciło ale zaproponować , pomóc . KOD miał siłę – miał.

 4. ,,Komu Bóg komu Ojczyzna miła” na Warszawę ! Zbudź się moja Stara pierwsza Solidarności.Nie dajmy się dzielić na sorty .Jedna dla wszystkich Rzeczypospolita.
  Precz z tyranią pisu !!!

 5. Dzisiejsza demonstracja jest ważna. Ale dyktatury padają dopiero wtedy, gdy kraj, państwo, system doprowadzone będą do zupełnego upadku ekonomicznego. Nie możemy do tego dopuścić. Trzeba znaleźć inne sposoby oporu biernego, takie które doprowadzą PiS do ekonomicznego załamania. Zanim oni wykończą państwo.

 6. Zaciśnijmy pięści ????, do Dudy – będziesz siedział ????????
  Nie tędy droga, będziecie tacy sami jak pisowcy, tak ludzi nie pociągniecie za sobą – do przemyślenia na przyszłość, spokój i dobroć oraz wytrwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>