Szczecin: odsłonięcie kamienia Władysława Bartoszewskiego w rocznicę odzyskania wolności 4 czerwca

Czerwiec 1, 2018 KOD.

W poniedziałek 4 czerwca 2018 o godzinie 18:00 nastąpi w Szczecinie odsłonięcie kamienia Władysława Bartoszewskiego w rocznicę odzyskania wolności.

Komitet Obrony Demokracji w Szczecinie zaprasza wszystkich mieszkańców Szczecina, organizacje społeczne i partie polityczne, a także przyjaciół z innych części województwa i kraju pod Pomnik Czynu Polaków na Jasne Błonia w Szczecinie.
Będziemy świadkami uroczystego odsłonięcia kamienia upamiętniającego jednego z architektów odradzającej się demokratycznej Polski, Honorowego Obywatela Miasta Szczecina – Władysława Bartoszewskiego.

4 czerwca to data o szczególnym znaczeniu dla Polski – suwerennego i demokratycznego państwa wolnych i świadomych swoich praw obywateli. Tak Sejm w 2013 roku uzasadniał podjęcie Uchwały ustanawiającej ten dzień Dniem Wolności i Praw Obywatelskich.

Komitet Obrony Demokracji w Szczecinie od trzech lat organizuje obchody rocznicowe. W poprzednich latach były to Marsze Wolności, w których szczecinianie bardzo tłumnie brali udział, czasem mimo bardzo niekorzystnych warunków pogodowych.
W tym roku te obchody przybiorą jednak specjalny charakter.

Kamień, który ustawili na Jasnych Błoniach wolni i świadomi swoich praw obywatele tego miasta, został usunięty i porzucony na psiej polanie przez służby miejskie. Dzięki staraniom członków KOD ponownie stanie, już na stałe, na szczecińskich Jasnych Błoniach, w zgodzie ze wszystkimi przepisami prawa.

Zainaugurowana zostanie też działalność Komitetu Społecznego „Warto być przyzwoitym”, powołanego w celu przeprowadzenia zbiórki publicznej na posadowienie na Jasnych Błoniach pomnika w kształcie ławeczki z postacią Władysława Bartoszewskiego.

Wydarzenie na Facebooku -> tutaj

info za kodzachodniopomorskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up