Święto Niepodległości 11.11.2017

Listopad 13, 2017 KOD.

Członkowie KOD Zachodniopomorskie obchodzili Święto Niepodległości w różny sposób – niektórzy kameralnie, inni brali udział w manifestacjach w Warszawie, albo złożyli wieńce przy oficjalnych obchodach święta – w Szczecinie, w Kołobrzegu.

Relacja Krzysztofa Ulanowskiego z manifestacji “Europejska Niepodległa” na placu Zamkowym w Warszawie -> tutaj,
cyt. “– Mam 82 lata – mówiła emerytowana lekarka Ewa Kościołek-Olof ze Szczecina. – Wiele lat życia zabrał mi faszyzm i komunizm. Moja rodzina zginęła na Starym Mieście i na Czerniakowie. Dziś my, stare zgredy mówimy do was, naszych wnuków. Nie chcę od was słyszeć, że was nie interesuje polityka, że wam jest dobrze, że możecie w każdej chwili wyjechać na zmywak. Nie chcę, żebyście wy za 50 lat powiedzieli swoim wnukom, że ostatnie pół wieku życia zabrał wam faszyzm…”

Fotorelacja Krzysztofa Wojteckiego z udziału reprezentacji KOD w oficjalnych uroczystościach Święta Niepodległości przy pomniku Piłsudskiego na Placu Szarych Szeregów w Szczecinie -> tutaj.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kołobrzegu -> tutaj

 

Zdjęcie u góry: Niesione przez demonstrantów długie flagi biało-czerwone to już tradycja kodowskich manifestacji. Fot. Jarosław Rodzik
za kodzachodniopomorskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up