Spotkanie z prof. Janem Hartmanem w Sopocie

Wrzesień 11, 2017 KOD.

KOD Pomorskie zaprasza na spotkanie z prof. Janem Hartmanem, które odbędzie się w Sopocie w dniu 16.09.2017 (sobota) o godz. 18.00 na terenie Sopoteki (ul. Tadeusza Kościuszki 14). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Jan Hartman – filozof i publicysta, profesor zwyczajny na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Urodził się w 1967 r. we Wrocławiu, gdzie ukończył XIV LO, studiował i uzyskał magisterium na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, od 1990 r. pracuje na UJ i mieszka w Krakowie. Jest autorem szesnastu książek filozoficznych i podręczników oraz redaktorem licznych wydawnictw filozoficznych. W latach 1989-2016 prowadził czasopismo filozoficzne UJ „Principia”. Zajmuje się metafilozofią, etyką, bioetyką i filozofią polityki. Uprawia również publicystykę, przede wszystkim jako stały felietonista POLITYKI i bloger. W poglądach centrysta i demokrata, z lekkim odchyleniem zielono-lewicowym. Wychowany w „KOR-owskim” domu. W młodości biegał z ulotkami, pasjonował się polityką, a wreszcie zapuścił brodę i został taternikiem. W latach męskich próbował sił w polityce partyjnej, m. in. współpracując z SLD i Twoim Ruchem. Ostatnio działa w Komitecie Obrony Demokracji. Daremnie czeka na wypłatę od Sorosa. Ma się rozumieć Żyd i ateista, ale gej, niestety, nie.

Książka „Polityka. Władza i nadzieja” jest przewodnikiem po najważniejszych ideach politycznych oraz filozofii i teorii polityki. Nie propaguje żadnego ze stanowisk politycznych, lecz tłumaczy ich kulturowe i filozoficzne postawy. W centrum uwagi autor stawia kwestię władzy oraz ideę demokratyczną. Książka przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych intelektualną stroną życia politycznego i zatroskanych o przyszłość demokracji, a w szczególności dla studiujących nauki polityczne, stosunki międzynarodowe, prawo bądź filozofię.

Strona wydarzenia na FB:
HYPERLINK -> https://www.facebook.com/events/469396780104619

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up