Spotkanie KOD z Lechem Wałęsą 29.02.2016

Spotkanie KOD z Lechem Wałęsą 29.02.2016
Luty 29, 2016 Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski

Podczas marszów i manifestacji w weekend 27-28 lutego 2015 dziesiątki tysięcy Polaków wyrażały szacunek i wdzięczność dla Prezydenta Lecha Wałęsy. Pokazali, co to jest solidarność. Dzisiaj mieliśmy zaszczyt przekazać te wszystkie życzliwe i dobre emocje oraz życzenia Panu Prezydentowi.

Wspaniałe spotkanieTo było niezwykłe spotkanie. Spotkaliśmy bohatera, spotkaliśmy symbol, spotkaliśmy wybitnego Polaka – najlepszego ambasadora Polski w świecie. I usłyszeliśmy słowa życzliwości oraz wsparcia. Lech Wałęsa z zadowoleniem i życzliwością odniósł się do działalności Komitetu Obrony Demokracji.

Mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami, omówić możliwe scenariusze i strategie działania. Poinformowaliśmy też Pana Prezydenta o naszej obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Na zakończenie spotkania uzgodniliśmy, że będziemy utrzymywać bieżące robocze relacje, a w razie potrzeby konsultować i omawiać planowane działania.

To było wspaniałe spotkanie. Spotkać legendę i uścisnąć rękę bohaterowi narodowemu, to nie zdarza się codziennie. A na koniec Lech Wałęsa podpisał ponownie flagę Solidarności, którą już podpisał 35 lat temu. Wtedy podpisał ją dla Macieja Zembatego w czasie festiwalu „Zakazane Piosenki”. Dzisiaj podpisał ją dla nas – KODerek i KODerów.

Dziękujemy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>