Solidarnie stajemy w obronie niezawisłości polskiego wymiaru sprawiedliwości

Grudzień 15, 2019 .KOD

Nie godzimy się na łamanie zasady trójpodziału władz i represje wobec sędziów stosujących przepisy prawa europejskiego!
Sędziowie, prokuratorzy, mieszkańcy i mieszkanki Polski, ruchy i organizacje społeczne – solidarnie stajemy w obronie niezawisłości polskiego wymiaru sprawiedliwości i fundamentalnych zasad demokratycznego państwa prawa, w tym prawa każdego i każdej z nas do niezależnego od politycznych nacisków i represji sądu.

W środę 18 grudnia o godz. 18:00 wzywamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki naszego kraju przed sądy i inne centralne miejsca w setkach miejscowości w całej Polsce, a w Warszawie przed Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

To nasza wspólna sprawa!

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”
Stowarzyszenie Sędziów „Themis”
Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia
Stowarzyszenie Adwokackie „Defensor Iuris”
Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex Super Omnia”
Inicjatywa Wolne Sądy
Komitet Obrony Demokracji
Obywatele RP
Ogólnopolski Strajk Kobiet
Akcja Demokracja
Front Europejski
Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Mapki z miejscami akcji w poszczególnych miastach ->tutaj

  1. Solidarnie staję w obronie niezawisłości polskiego wymiaru sprawiedliwości i chcę żyć w demokratycznym państwie prawa wolnego od politycznego nacisku na sądy.

  2. Kasia z Bytomia says:

    Solidarnie staję w obronie polskich Sądów nie pierwszy raz , z wielu powodów, ale teraz ten akurat ostatni raz ,szczegolnie musimy potraktować gdyż w mojej ocenie jesli nie bedziemy wspierać polskie sadownictwo i Sędziów teraz przed tą ustawą, ktora w sposób naturalny została nazwana kagancową to nasza obrona osób broniacych niezawniezawisłości i niezaleznosci , praworządności bedzię tą ostatnią, nastepni w kolejce do niszczenia i represji bedzie my.Nasz silny glos oddany na Sedziow bedzie siłą naszej przyszlosci w wolnym i praworzadnym panstwie .Teraz usiluje wladza nam ta ustawą założyć kaganiec na ludzi mowiacych w imieniu RP do nas .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>