Silna Polska, silny KOD!

Silna Polska, silny KOD!
Listopad 4, 2016 Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski

Nic dwa razy się nie zdarza. Nie ma dwóch takich samych osób. Nie ma też dwóch takich samych sytuacji. Świat jest zróżnicowany. Nawet w Księdze Rodzaju, gdzie w sposób literacki opisano powstawanie świata, był on tworzony przez 6 dni, po trochu, w dużej różnorodności.

Kiedyś pewien carski generał wpadł na pomysł specjalnych nożyc do uszu. Chodziło o to, żeby żołnierze wykonując komendę „na prawo patrz” mieli jednakowe uszy, żeby było równo. Każdy pamięta szeregi w jednakowych brunatnych koszulach. Każdy pamięta chińskie mundurki. Każdy pamięta jednakowe stroje pionierów. No i zdjęcia z Korei Północnej…

Wszelkie próby ujednolicania osłabiają. Siłę daje różnorodność. Różnorodność oparta na wolności i odpowiedzialności. Każdy może realizować swoje aspiracje i ambicje. Każdy może uruchamiać własne projekty i wdrażać pomysły. Wielość pomysłów i wielość działań. Współpraca zamiast dozoru, akceptacja w miejsce kontroli. I szacunek. Szacunek dla każdego człowieka. Dla jego pomysłów, inicjatyw i poglądów.

Tak musimy budować siłę KOD-u. I tak musimy budować silną Polskę. Polskę silną różnorodnością. Takiej Polski chcę. Dlatego 11 listopada idę na marsz KOD Niepodległości. A Ty? Dlaczego pójdziesz świętować Narodowe Święto Niepodległości?

Polska silna Tobą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>