„Raport” z 1936 roku, czyli Tuwim wiecznie żywy

„Raport” z 1936 roku, czyli Tuwim wiecznie żywy
Styczeń 20, 2016 Dorota Reczek
Dorota Reczek

To jest taka nikczemna niewdzięczność, że nie mam słów. Wprowadzają zmianę, wiadomo jaką, starają się jak mogą, rozdają komu tylko można i kto tylko chce wziąć. Będą podsłuchiwać zgodnie z prawem, a nie jak poprzednio niezgodnie.

Nawet sam nowy komendant policji już będzie mógł być podsłuchiwany, bo zrezygnuje z bizantyjskiego gabinetu, który zbudował sobie jego poprzednik, gdzie podsłuchiwać nie można było.
Taka równość wszystkich obywateli. Nawet minister sprawiedliwości bierze na siebie dodatkowe brzemię i będzie nadzorował prokuraturę, za friko. Ani grosza więcej do pensji za to nie chce.

Popierają rodzinę, bo przecież biorą przykład z bratanków. Telewizja będzie narodowa a nie, (fe) publiczna. (Wiadomo z czym słowo publiczne się kojarzy.) Nie będę nawet takich świństw tu pisać. Jeszcze dzieci przeczytają, na szczęście dopiero, gdy skończą 7 lat, a to już ulga wielka, że nie w niewinnym 6 roku życia. Nauczyciele zwolnieni z godzin karcianych poświęcą się krzewieniu patriotyzmu. Wiadomo – rodzice sami nie nauczą.

Zmieniają politykę kulturalną na narodową, będą kręcić wielkie hollywoodzkie filmy. I co?

O film, panie ministrze,
Obrazili się wachmistrze;
O wiersz, panie generale,
Obrazili się kaprale;
O artykuł w tygodniku –
Ordynansi, panie pułkowniku;
O piosenkę, panie majorze,
Żony sierżantów w Samborze;
W radio była audycja:
Obraziła się policja.
Dalej – studenci
Są do żywego dotknięci;
Dalej, księża z Płockiego
Dotknięci są do żywego.
Następnie szewcy w Kutnie
Obrazili się okrutnie.
Następnie – związek akuszerek
Ma ciężkich zarzutów szereg:
Że to swawolność, frywolność,
Bezczelność, moralna trucizna,
Że w ten sposób ginie ojczyzna!…
…A po za tym – jest w Polsce wolność.

Bo na całe szczęście okazało się, że to wszystko spisek, obca inspiracja i kalanie własnego gniazda. Jak tylko obłożyliśmy słusznym podatkiem banki, to oni nam wbrew.

Obniżyli rating. Nieprzypadkowo tego samego dnia.

Podwyższyli kurs franka i euro w stosunku do złotówki, że o dolarach nie wspomnę. Sfinansowali w ten sposób front przeciw, po prostu.

Tak sobie myślę, że sprowadzili tych uchodźców do Europy też specjalnie, żeby zamknąć przed nami granice, chociaż kto by tam do nich w tej sytuacji epidemiologicznej z własnej chęci jeździł.

Skłócili nas i donieśli do Komisji Europejskiej, żeby na tych pieniądzach, co to z Europy dostajemy słusznie, bo się należą, zaoszczędzić.

A najgorszy to ten Timmermans, co to dostał odznaczenie porządne i zamiast na tym poprzestać, to wziął następne i teraz musi się odwdzięczać za to drugie.
I nawet Obama w swoim ostatnim przemówieniu twierdzi, że to Ameryka jest najważniejsza na świecie i ani słowa o tym, że to my jesteśmy Chrystusem narodów.

Czarna niewdzięczność.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>