Protest przeciwko nominacji Chazana

Kwiecień 22, 2018 .KOD

Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji protestuje przeciwko skandalicznej nominacji Bogdana Chazana na stanowisko konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii i położnictwa.

Ten kontrowersyjny lekarz został mianowany przez wojewodę świętokrzyską Agatę Wojtyszek, mimo wcześniejszych protestów społeczności lokalnej.
Bogdan Chazan jest krytykowany za głoszone poglądy, m.in. sprzeciwianie się przerywaniu ciąży w przypadku nieodwracalnej wady płodu, sprzeciwianie się finansowaniu in vitro ze środków publicznych, niepoparte naukowo twierdzenie, że osoby o poglądach lewicowych mają częściej problemy z zajściem w ciążę. W swoich wypowiedziach Bogdan Chazan gardzi obowiązującymi przepisami, które dopuszczają legalną aborcję.
Taka nominacja obraża świętokrzyskie kobiety, jest wyrazem pogardy dla praw i poglądów znacznej części naszego społeczeństwa. Obawiamy się, że wpłynie ona na pogorszenie opieki zdrowotnej nad kobietami i noworodkami w naszym regionie.

Źródło: KOD Świętokrzyskie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>