Projekt ustawy o fladze Unii Europejskiej – rusza zbiórka podpisów

Kwiecień 14, 2018 .KOD

Chcesz wywrzeć większy nacisk na Sejm? Podpisz się odręcznie pod projektem ustawy o fladze Unii Europejskiej!

Dlaczego to ważne? Petycji jest wiele, ale tylko zebranie 100 tys. odręcznych podpisów (to ustawa o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej wymaga odręcznych podpisów, nie my) sprawi, że nasz projekt trafi prosto pod obrady Sejmu! Nie damy wyboru politykom – będą musieli zabrać stanowisko w sprawie miejsca Polski w Unii.

Pamiętaj, że zbieramy podpisy pod projektem ustawy, która wprowadzi w Polsce prawną ochronę flagi Unii i określi zasady podnoszenia unijnej flagi podczas uroczystości państwowych. Jeśli uważasz, że symbole Unii są naszym symbolami podpisz się odręcznie pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą!

Jeśli chcesz zbierać podpisy wśród rodziny i znajomych też możesz to zrobić. To proste.
Projekt ustawy, formularz do zbierania podpisów oraz adres, gdzie należy odesłać zebrane podpisy, znajdziesz w tym miejscu: http://fronteuropejski.pl

Front Europejski to ruch społeczny na rzecz silnej Polski w Unii. Chcemy by Polska była w sercu Europy. Uważamy, że członkostwo w Unii jest sukcesem 100 lat niepodległej Polski -przystępując do Unii odzyskaliśmy należne nam miejsce w sercu Europy. Jesteśmy dumni, że Polska jest częścią Unii Europejskiej.

 1. Małgorzata Łużecka-Pawlik says:

  Jestem Polką, Europejką i nauczycielką historii i wiedzy o społeczeństwie. Należę do KOD. Uczestniczę w wielu inicjatywach próbujących zatrzymać szaleństwo obecnie rządzących. Osobiście podpisałam poparcie dla projektu o Fladze UE. Teraz w swoim środowisku zbieram podpisy. Trudno jest zebrać 10 podpisów.

 2. Marian Skwara says:

  Ten projekt to przejaw degrondelady KODu. Organizacja która powstała dla obrony demokracji wystąpiła z projktem ustawy, która ogranicza demokrację.
  Argumentujecie, że nie może być tak, że niektórzy ludzie flagę unijną nazywają „szmatą”. Chcecie więc bronić flagi paragrafem w kodeksie karnym, policją, prokuratorem.
  A więc do licznych ustaw, które w Polsce ograniczają wolność słowa – np. o ochronie uczuć religijnych (ostrzejsza niż w Rosji), IPNowska o Holokauście i innych – chcą dołożyć jeszcze jedną. Zaskakujące jest, że to właśnie KOD chce ograniczać wolność słowa, źrenicę praw obywatelskich,
  A jednocześnie KOD w ogóle nie protestuje przeciwko zawłaszczeniu telewizji publicznej przez rząd, co odbywa się z ogromną szkodą dla swobody komunikacji publicznej. Stacja o największym zasięgu stała się tubą prymitywnej propagandy zwalczającej społeczeństwo obywatelskie. Dlaczego nie wystąpujęcie z inicjatywą zmiany ustawy o telewizji publicznej, aby zablokować możliwość opanowanie jej przez rząd?
  Bronicie Unii Europejskiej? To dlaczego sprzeniewierzancie się wartościom, które legły u jej podstaw?
  Unia Europejska to wspólnota wolnych ludzi, którzy w sprawach politycznych powinni mieć prawo wygadywać co im się podoba, także o fladze. Wolność słowa jest wartością nadrzędną nad wszystkimi innymi, w tym także nad waszymi uczuciami względem flagi.
  Wy chcecie z UE zrobić nowy kościół ze świętymi symbolami i ich strażnikami oraz prześladować tych, którzy nie są wystarczająco pobożni.
  Do tej pory chodziłem na wiele demonstracji urządzanych przez KOD. Teraz chyba zrezygnuję skoro opanowali ją ludzie, którzy nie rozumieją na czym polegają wolności obywatelskie. Skoro wam przyszedł do głowy pomysł ogranczenia wolności słowa w tym zakresie, to znaczy będziecie skłonni i w innych dziedzinach.

  • To taka Polska choroba. Regulowac wszystko ustawami zamiast rozwijac spoleczenstwo obywatelskie i poziom dyskusji politycznej. Kiedys byl taki czas scentralizowanej wladzy ze w żartach mowiono iż Gomulka sam decyduje o kolorze papieru toaletowego (ci co pamietaja wiedza ze byl buro-szary). Teraz, bron Boze, zadnego kultu jednostki. Teraz mamy demokracje to pewnie zostanie na ten temat uchwalona przez sejm ustawa (po dyrektywie Kaczyńskiego oczywiscie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>