“Prawda i pamięć. Pomorzanie w hołdzie Ofiarom katastrofy smoleńskiej”

Kwiecień 7, 2017 KOD

“Prawda i pamięć. Pomorzanie w hołdzie Ofiarom katastrofy smoleńskiej” tak zatytułowane wydarzenie odbędzie się w Gdańsku, w rocznicę katastrofy smoleńskiej, o godzinie 20.00 na Placu Solidarności.

Zamierzeniem organizatorów jest oddanie hołdu ofiarom w atmosferze spokoju i zadumy, tak jak to jest przyjęte w polskiej tradycji.

“Zapraszamy mieszkańców Pomorza, którzy pamiętają i chcą godnie, w spokoju, uczcić pamięć pasażerów prezydenckiego samolotu, który 7 lat temu udawał się na obchody rocznicy Zbrodni katyńskiej. – mówi Dariusz Chabior z Komitetu Obrony Demokracji – Nie chcemy, aby to wydarzenie było w jakikolwiek sposób kojarzone z bieżącą polityką, chcemy uszanować uczucia wszystkich, którzy czują się połączeni jakimikolwiek więzami z tragicznymi ofiarami tamtego lotu. Za właściwą oprawę, która nada odpowiednią rangę wydarzeniu, uznaliśmy jedno z najważniejszych miejsc w nowożytnej historii Polski, gdański Pomnik Poległych Stoczniowców 1970. To miejsce naznaczone cierpieniem, ale także miejsce, które dawało zawsze nadzieję. Tutaj czcimy pamięć zmarłych, w tym miejscu także czerpiemy siłę i nadzieję na przyszłość. ”

Organizatorami wydarzenia są osoby związane z KOD Pomorze, oraz ze środowiskiem dawnej opozycji, partiami i organizacjami społecznymi. Listę ofiar tragicznego lotu odczyta gdański pisarz i historyk Mieczysław Abramowicz. Na zakończenie pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970 zostaną złożone indywidualnie przyniesione, gałązki białych róż .

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1673617732934638/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up