Pikieta KOD przed Sejmem 10.02.2016

Pikieta KOD przed Sejmem 10.02.2016
Luty 8, 2016 KOD

Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się zmianami w Konstytucji autorstwa klubu KUKIZ’15 i PiS. Zmiany dotyczą Trybunału Konstytucyjnego. Po ich wejściu w życie obecny Trybunał zostałby rozwiązany po 60 dniach. Sejm wybrałby nowych 18-stu sędziów, a Prezesa mianowałby Prezydent.

Rządząca większość nie szuka rozwiązania patowej sytuacji jaką sama stworzyła wokół Trybunału. Ona po prostu Trybunał zawłaszcza pozbywając się obecnego składu z prezesem Rzeplińskim w pierwszej kolejności. Wprawdzie wnioskodawcy teoretycznie nie mają większości wymaganej do uchwalenia zmian, ale protestować trzeba nawet przeciw takim pomysłom, które nie mają nic wspólnego z państwem prawa.

Dlatego KODerki i KODerzy muszą być pod Sejmem. Zwłaszcza, że w tym czasie przyjeżdża do Polski Komisja Wenecka sprawdzić jak to jest z przestrzeganiem demokratycznych podstaw państwa. MSZ odmawia opozycji możliwości spotkania z Komisją, twierdząc, że plan wizyty – który zresztą MSZ układał – jest zbyt napięty.

Niech więc Komisja Wenecka zobaczy, że w obronie demokracji i Konstytucji Polacy wychodzą na ulicę. Do zobaczenia w środę w godzinach 14:00-18:00 przed Sejmem.

Pikieta KOD pod Sejmem 10.02.2016

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up