Pikieta KOD. Kurski do domu!

Czerwiec 1, 2017 KOD

„Kurski do domu”, „TVPiS kłamie”, „TVP kłamie jak za PRL” – takimi transparentami i okrzykami powitaliśmy prezesa TVP Jacka Kurskiego w Kielcach. KOD protestuje przeciwko sekowaniu artystów za ich poglądy polityczne i wykradzeniu festiwalu polskiej piosenki z Opola.

Pikietę przeciwko cenzurowaniu mediów publicznych zorganizowaliśmy spontanicznie, w ciągu trzech godzin. O godz. 11 we wtorek dowiedzieliśmy się, że do amfiteatru Kadzielnia w Kielcach przyjeżdża prezes TVP Jacek Kurski, aby o godz. 14.15 na konferencji prasowej wyjaśnić zamieszanie z odwołaniem Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zwołaliśmy się przez internet i telefon. Kilkunastu naszych działaczy i sympatyków zgromadziło się przed bramą wjazdową do amfiteatru z flagami biało-czerwonymi i KOD-u oraz transparentami „TVPiS kłamie” i „TVP kłamie jak za PRL”. Kolumna samochodów z prezesem TVP musiała przejechać dwukrotnie obok naszej pikiety.

/zn/

Więcej: https://kielcekod.pl/2017/05/pikieta-kod-kurski-do-domu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up