Oświadczenie ZG KOD

Marzec 6, 2018 .KOD

Dziś w Polsce dochodzi do kompletnego demontażu niezależnego sądownictwa, na naszych oczach likwidowana jest KRS.
Amerykański rząd nakłada sankcje na Polskie władze.
IPN utajnia akta dotyczące Solidarności Walczącej, a być może Premiera Rządu Polskiego i właśnie na tym skupiona jest dziś nasza uwaga.

Razem z ponad 9 tysiącami aktywistów w Polsce przygotowujemy się, poza bieżącymi działaniami, do Ogólnopolskiej akcji Obywatelskiej Kontroli Wyborów. To ważny projekt szczególnie w kontekście dzisiejszych zmian w KRS.
Planujemy również inne, skoordynowane działania na następne sześć miesięcy, o których niebawem powiadomimy również media.
W najbliższych dniach skupiamy się na wydarzeniach poświęconych rocznicy marca 68.
To są ważne tematy, którymi zajmuje się obecnie Komitet Obrony Demokracji.

Zarzuty dla Mateusza Kijowskiego nie dotyczą dziś naszej organizacji. Mateusz Kijowski od miesięcy nie jest członkiem KOD-u, a wszystkie jego działania, zarówno minione jak i obecne są wyłącznie jego osobistą odpowiedzialnością.
W związku z powyższym nie mamy na ten temat nic wiecej do dodania, a sprawę pozostawimy do rozstrzygania właściwej instytucji, jaką w tym wypadku jest sąd.

Zarząd Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>