Oświadczenie ZG KOD ws oszczerstw wobec Władysława Bartoszewskiego

Listopad 3, 2017 KOD.

Stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji stanowczo protestuje przeciwko haniebnym oszczerstwom wypowiadanym publicznie przez dziennikarza TVP Michała Adamczyka wobec naszego patrona profesora Władysława Bartoszewskiego – więźnia obozu w Auschwitz, podporucznika Armii Krajowej, działacza Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnika powstania warszawskiego, dwukrotnego ministra spraw zagranicznych, senatora, kawalera Orderu Orła Białego i medalu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

Wprowadzone do publicznego obiegu insynuacje pana Adamczyka godzą nie tylko w dobre imię profesora Bartoszewskiego, ale uderzają w niedopuszczalny, lekceważący sposób w tragedię więźniów Auschwitz, Birkenau i wszystkich innych niemieckich obozów koncentracyjnych.
Domagamy się publicznych przeprosin za te słowa w prowadzonym przez pana Michała Adamczyka w TVP1 programie pod tytułem „Wiadomości”.

Komitet Obrony Demokracji
pod patronatem Władysława Bartoszewskiego

 1. Filip Przytulski says:

  Wypowiedź cynicznej kreatury, która żyjąc w cieplarnianych warunkach, nie dokonała 1/1000 dla Polski tego, co zrobił Władysław Bartoszewski. Niestety, Adamczyk nie jest jakimś wyjątkiem, to typowy produkt PiS-owskiej machiny propagandy.

  • Tak powszechne stały się oszczerstwa, chamskie napaści , bezczelne przekłamywanie historii, publiczne szczucie, nagonki za pełną lub milczącą zgodą rządzących, że przestaliśmy skutecznie reagować na te przejawy, a to ich coraz bardziej rozzuchwala!!!

 2. Elżbieta Nowicka says:

  Tak powszechne stały się oszczerstwa, chamskie pomówienia, bezczelne przekłamywanie historii, publiczne szczucie, nagonki, za pełna lub milczącą aprobatą zgodą rządzących, że przestaliśmy należycie reagować , a to prowadzi do eskalacji i bezkarności takich zachowań !!! Powoli zaczyna to być NORMĄ !

 3. Krzysztof Ołtarzewski says:

  Moim skromnym zdaniem to za mało,żądać tylko publicznych przeprosin. Powinniśmy skierować akt oskarżenia i żądać zadośćuczynienia od tego pseudo dziennikarza. Przeprosiny spłyną po nim jak po przysłowiowej kaczce, ale gdyby sąd ukarał go karą bardzo wysokiej grzywny to myślę, że odniosłoby to większy skutek.

 4. Grażyna Tałandziewicz says:

  KOD musi zdecydowanie reagować i ostro piętnować takie zachowania jak te oszczerstwa które padły pod adresem prof.Bartoszewskiego. Nie możemy być obojętni kiedy opluwa się naszych najbardziej wartościowych dla kraju Polaków. Nie może być zgody na ordynarne fałszowanie naszej histori.
  Piętnujmy kłamstwa tej władzy publicznie.

 5. Krystyna Korycka says:

  Gdybym mieszkała w Warszawie – zakładając że ten oszczerca tam mieszka- a nie na peryferiach Polski, lub gdybym była mobilna – złożyłabym pozew. O ile wiem składa się go w miejscu zamieszkania osoby skarżonej.
  Dla mnie to bariera. A powinno się to zrobić. Mamy przecież prawników w KOD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>