Oświadczenie wnuczki rotmistrza Witolda Pileckiego

Oświadczenie wnuczki rotmistrza Witolda Pileckiego
Maj 26, 2016 KOD

Przyłączamy się do  sprzeciwu na wykorzystywanie wizerunku pana Rotmistrza przez środowiska ONR i M.W. wyrażonego przez wnuczkę Rotmistrza.


Drodzy Państwo,

Jestem oburzona tym, że w ostatnim czasie środowiska polityczne i narodowe wykorzystują wizerunek i życiorys mojego dziadka dla własnych, partykularnych interesów i rozgrywek.

Rtm. Witold Pilecki służył nie Polsce podzielonej, ale Polsce wolnej od uprzedzeń, podziałów i nienawiści. Witold nie dzielił ludzi ze względu na światopogląd i wyznanie, nikogo nie wykluczał. Był człowiekiem wielkiej wiary w Boga i człowieka.

Szczególny mój sprzeciw wywołały marsze w Toruniu i wczorajszy w Łodzi zorganizowany przez ONR i Młodzież Wszechpolską w czasie trudnym dla naszej rodziny, w rocznicę zamordowania dziadka.

Proszę wszystkich Patriotów: zapoznajcie się z życiorysem i raportami Witolda. Patriotyzm i nacjonalizm to przeciwieństwa!… Patriota chce DOBRA dla kraju, nacjonalista chce kraju dla siebie…

z poważaniem Beata Pilecka-Różycka
Warszawa, 26 maja 2016

 

 1. Robert Krzysiak says:

  Szanowna Pani,

  Wyrażam oburzenie, że Pani oświadczenie dotyczące Rtm. Witolda Pileckiego znajduje się na stronie kod, organizacji wrogiej i szkodzącej Polsce.

  Jak Pani śmiała na to wyrazić zgodę? Czy Pani dziadek o to walczył? Aby Pani stawała na równi z wrogami Polski?

  Jan Mosdorf czy Roman Dmowski coś Pani mówi? Czy to też dla Pani postacie wrogie, jako nacjonaliści?

  Zanim Pani błyśnie swoją wiedzą proponuję przynajmniej skorzystać z ogólnodostępnych informacji. Wystarczy poczytać, nie mamy z tym chyba problemu? Bo patrząc po treści Pani oświadczenia mam co do tego poważne wątpliwości.

  Także, zanim zacznie Pani pouczać innych proponuję zacząć od siebie, poczytać o historii polskiego obozu narodowego, polskiego nacjonalizmu albo poprosić kogoś to może Pani przeczyta.

  Jak jest problem ze znalezieniem literatury służę pomocą, ale na Boga proszę się nie ośmieszać takimi oświadczeniami, jaki Pani spłodziła i NIE OBRAŻAĆ POLSKICH PATRIOTÓW I NACJONALISTÓW!

  Przykre to, mam nadzieję, że wynika to z Pani niewiedzy i wykorzystania Panią, jako ogniwo mające uderzyć w Polaków i Polskę.

  • Baron zum Beispiel says:

   panie Krzysiak,
   kto szkodzi Polsce oceni historia, a nazywanie siebie patriotami i prawdziwymi Polakami, a innych zdrajcami tylko pokazuje ograniczoność intelektualną autora. Możecie nawet nazywać się rycerzami niepokalanymi i nie będzie to warte nawet funta kłaków. Wy wiecie lepiej od rtm. Pileckiego o jaką Polskę walczył i za jaką oddał swoje życie.
   Patriotyzm trzeba udowodnić – bo nie jest werbalny. Do krzyków jesteście pierwsi, silni w stadzie, mierni intelektualnie i potrzebujecie „autorytetów” jak kania dżdżu.
   Boże chroń nas przed takim patriotyzmem.
   Krowa, która dużo ryczy…

   Dzielicie Polskę i jeśli to jest patriotyzm i jej wzmacnianie to ja jestem Patrice Lumumba.
   Kiedy fiutinokio na Kremlu czyta co rano prognozy dotyczące cen gazu i ropy i widmo krachu finansów jeży mu resztki włosów na głowie to przychodzi zaufany i szepce mu do ucha, „ale w Polszy onr znowu zrobił zadymę” to Wołodia uśmiecha się z ulgą i odpowiada „mołodcy”

   • Ten Krzysiak to ten inteligent z petem w zębach ? Cała klasa widoczna na zdjęciu. Tam jeszcze jakiś zgrabny dresik się mieni. Dajcie sobie spokój . Szkoda pisania. Niektórzy po prostu potrzebują jak historia od czasu do czasu skopie im dupy. Tego domyślam się pragnie szanowny dresik.

  • Do jasnej cholery zamknij buzie i nie obrazaj swoja niewiedza , i kretynskim cynizmem i pouczniem . Znam Rodzine Pileckich , szlachetna i bohaterska historie tej rodziny , i absolutnie sie podpisuje pod tym , co napisala Beata. Przestan ja pouczac w obrazliwy, ohydny , prymitywny sposob , udawadniajac swoje pseudo historyczne racje. Uszanuj wole rodziny , ktora zna swoja historie i zyciorys Dziadka Pileckiego najlepiej.
   slabo mi sie robi jak czytam the ohydne , arroganckie , wredne komentarze o tak wspanialy, szlahetny czlowieku.
   Miej szacunek , i podziw dla jego rodziny, ktora broni jego honoru najlepiej , jak potrafi.

   uzywacie wizerunku Dziadka do swoich prymitywnych i ohydnych celow.

  • Malgorzata Moszoro says:

   Kochany Panie czy Pan nie słyszał o wielości poglądów, wzajemnym szacunku i akceptacji .Roman Dmowski BYŁ nacjonalistą i za to go nie lubię ,miał inne zalety ale akurat nacjonalizm nie to najgorsza postawa z możliwych bo ona nie łączy tylko dzieli i czyni mnóstwo krzywdy.Co mianowicie upoważnia jeden naród do tego ,żeby uważać się za wyjątkowy i lepszy od innych .Czym Pan przewyższa Anglika ,Syryjczyka ,Taja czy Żyda mającego podobne cechy charakteru -NICZYM zapewniam Pana .I życzę Panu z całego serca spotkania z równie zajadłym nacjonalistą tylko reprezentującym inna nację .Ciekawe jak bedzie się Pan czuł .

 2. Bezczelny komentarz pana Roberta Krzysiaka odnoszący się do oświadczenia pani Beaty Pileckiej – Różyckiej. Pouczający ton jest nie na miejscu. Lepiej gdyby pan nie wykazywał swojej wyższość jako „prawdziwy” Polak i patriota, bo to nic nie daje prócz wstydu dla pana. Wnuczka rotmistrza Pileckiego jest jak najbardziej uprawniona do wydawania opinii dotyczącej jej dziadka i tego, co narodowcy robią z pamięcią o nim. Lepiej niech pan poczyta odpowiednie książki historyczne, a nie skażone nacjonalistycznym jadem i dopiero się odnosi do czegokolwiek. Bo oprócz wielkich słów źle używanych nic pan tym komentarzem nie zaprezentował.

 3. Małgorzata says:

  Pani Beata Pilecka – Różycka Patriotów nie obraziła.
  I należą się Jej słowa uznania za mocny głos w momencie, kiedy wizerunek Rotmistrza Pileckiego jest wykorzystywany przez środowiska, z którymi się nie utożsamiał.
  Wnuczka na pewno wie lepiej o tym, w odróżnieniu od niejakiego R. Krzysiaka (a kto zacz!).

 4. Żenujący jest poziom tego oświadczenia. Szczególnie w ostatnim zdaniu, w dwóch jego frazach, w których jedna ma się nijak do drugiej… A czy to nie jest tak, że Pani Wnuczka wykorzystuje Postać swojego szlachetnego dziadka publikując je (lub zgadzając się na publikację) na konkretnej, wrogiej Polsce stronie?? Dlaczego Pani nie opublikowała go na neutralnym gruncie? Trzeba myśleć Pani Wnuczko nie jątrzyć… Dla DOBRA Polski.

  • te wrogie strony, o których pan pisze są wrogie tylko dla pana i panu podobnym. To jeszcze nie cały kraj. Dla normalnych Polaków to są również strony neutralne. Czy pana wyobraźnia potrafi to ogarnąć?

 5. Edward Chyczewski says:

  Mam pytanie, obawiam się retoryczne. Dlaczego raporty rtm. Pileckiego nie znalazły się w wykazie lektur dla szkół średnich? Komu ich względnie powszechna znajomość przeszkadzałaby i dlaczego?

 6. demokracja dla sprawiedliwych says:

  Co kogo obchodzi co chciał Pilecki? Dla narodowców ważne, ze był i pozostanie POLAKIEM. Komuniści, którzy go zamordowali też chcieli dobra dla kraju… więc czemu go zamordowali? Pewnie chcieli dobra dla Pani kraju a nie kraju jaki widział Pilecki.

 7. Marian Barański says:

  Jestem absolutnie za oświadczeniem ONR-u. Zdanie wnuczki Pileckiego,że nacjonalista chce kraju dla siebie jest kretyństwem .Wystarczy tu wymienić postać Romana Dmowskiego, który umarł w domu przyjaciół ,nie posiadał żadnego mienia albo Mosdorfa ratującego Żydów w Oświęcimiu .Nacjonalizm ,który jest rozumnym, czynnym patriotyzmem ,bardzo nam dzisiaj potrzebnym , myli się tu z szowinizmem ,który wywyższa daną nację np. wszechwładny dziś szowinizm żydowski . Pani Pilecka -Różycka jest po prostu nie oczytana w temacie ,a zabiera głos ; głos adresowany do KOD-u ,a więc wrogów Polski

 8. Każda sfera życia, każda idea ma swoją granicę, za którą zaczynają się manowce. Manowcem patriotyzmu jest nacjonalizm. Może i powinien istnieć taki margines społeczeństwa aby ta granica była widoczna. Problem powstaje kiedy margines chce zawłaszczyć cała kartkę. Wówczas zasadnicze problemy są określane jako „zdrada”, „wrogość” itp. To że macie protoplastę – nacjonalistę z ludzką twarzą nie uwzniośla was bo się nim zasłaniacie ale nie naśladujecie. Pani Beata upomniała was byście nie zawłaszczali jej Dziadka. Chwała jej za to. Rodzina ma do takich apeli szczególne prawo. Uczyniła to na stronie, która jest efektem troski o zachowanie demokracji i o patriotyzmu, który łączy i buduje (jak dzieli i burzy, nie jest patriotyzmem).
  A’propos lektur. Dobrze, że czytacie. Szkoda tylko, że wciąż wkoło te same książki. To nie poszerza wam horyzontów. Przeciwnie. Odbiera zdolność refleksji, krytycznego myślenia i rozumienia świata.
  Jak nie starcza intelektu to zostaje tępa siła… Z tępą, prymitywną siłą zderzył się Rtm. Pilecki. Dziś wszyscy korzystamy z Jego zwycięstwa.

 9. A wiecie, że Pilecki w czasie II wojny światowej współtworzył Tajną Armię Polską wraz z członkami przedwojennego Ruchu Narodowo-Radykalnego Falanga (odłam ONR)? I o tym, że w czasie powstania warszawskiego walczył wraz z osobami ze zgrupowania Chrobry II wchodzącymi w skład nacjonalistycznego NSZ? Więc nacjonalizm wcale nie był dla niego zły i obcy. Szanowna Pani wnuczko, proszę więc nie pisać bzdur.

  • Wypadałoby wcześniej doczytać a potem dopiero pisać. Choćby o tym, czym była TAP i jakie cele jej przyświecały. Stosujesz uproszczenia graniczące z przekłamaniem, żeby fakty nagiąć do swojej wizji i przy okazji obrażać ludzi, którzy mają inne zdanie. Nieładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>