Oświadczenie Krzysztofa Łozińskiego z dnia 31 sierpnia 2016 r.

List do Papieża Franciszka
Wrzesień 1, 2016 Krzysztof Łoziński

Oświadczenie

W związku z dzisiejszą (31 sierpnia 2016) wypowiedzią ministra Mariusza Błaszczaka w programie „Jeden na jeden” w TVN24, zawierającą kłamstwa, jakoby działacze KOD przyszli na pogrzeb „Inki” i „Zagończyka” w Gdańsku w celu „jego zakłócenia” i „prowokacji politycznej”, oraz określenia przez Mariusza Błaszczaka członków KOD jako „zwolenników Bieruta i Jaruzelskiego”, domagam się:

 1. Jednoznacznego i publicznego sprostowania i przeproszenia ze strony Mariusza Błaszczaka;
 2. Zaprzestania przez partię PiS szerzenia kłamliwej propagandy, jakoby KOD utworzyli „komuniści i złodzieje”, ludzie poprzedniej władzy „oderwani od koryta”, którzy „utracili przywileje”, „Targowica”;
 3. Zaprzestania kolportowania obelg i przeproszenia za dotychczasowe. Zwracam uwagę, że sformułowania takie jak: „ludzie gorszego sortu”, „animalni, odzwierzęcy”, „posiadający gen zdrady”, są typowymi zwrotami rasistowskimi, będącymi dzieleniem Polaków na nadludzi i podludzi.

Komitet Obrony Demokracji utworzyli obywatele w celu obrony państwa prawa, demokracji, praw obywatelskich i praw człowieka dla wszystkich obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, także dla obywateli popierających obecną władzę. Wśród założycieli i członków władz KOD-u nie ma nikogo, kogo nie tylko można by nazwać „komunistą”, ale nawet posądzić o jakieś sympatie dla tego sytemu. Tym bardziej niedopuszczalne jest nazywanie nas, bez żadnych podstaw w faktach, „zwolennikami Bieruta i Jaruzelskiego”. Bardzo dużą grupę wśród starszych członków i sympatyków KOD-u stanowią dawni członkowie NSZZ „Solidarność” z lat 1980-81, oraz działacze podziemia „Solidarności” z lat 1981-89. Wśród członków i sympatyków KOD są dawni działacze KOR i KSS KOR, „Solidarności”, podziemia „Solidarności”, byli więźniowie polityczni z czasów komunizmu, oraz potomkowie żołnierzy i oficerów Armii Krajowej. Nie ma wśród nas żadnych „komunistów”.

Kompletnym kłamstwem jest twierdzenie, że „utraciliśmy władzę i przywileje”. Zgadnie ze statutem Stowarzyszenia KOD, członkowie partii politycznych i osoby pełniące funkcje w samorządach, nie mogą byś wybierani do żadnych władz statutowych KOD. Kompletnym kłamstwem jest też twierdzenie, że ktoś nam płaci za działalność lub udział w demonstracjach.

Domagam się stanowczo zaprzestania szerzenia podobnych kłamstw.

Krzysztof Łoziński,
„Komitet Obrony Demokracji”

 1. Obrażanie ludzi przez Ministra Błaszczaka jest niedopuszczalne i powinno być karalne, biorąc pod uwagę, jakim resortem kieruje.
  Myślenie perspektywiczne rządzących niestety nie jest ich mocną stroną.
  Dzisiaj uważają, że wystarczy kupić ludzi 500+, skróceniem wieku emerytalnego, podwyżka płacy minimalnej, a wolność i demokracja to wymysły komunistów i złodziei. Tak samo myśleli rządzący w PRL. Czym to się skończyło pamiętamy. Polityka historyczna PIS, która ma obowiązywać w podstawie programowej nie da gwarancji, że w domach dzieci i młodzież nie usłyszą innej wersji tych samych wydarzeń, że są książki pisane przez historyków a nie polityków, że jest internet itd.
  Przyjdzie PIS-owi za to zapłacić, gdy dzisiejsi ich zwolennicy, odwrócą się od nich. Wystarczy, że braknie pieniędzy na wszystkie rosnące roszczenia ludzi nienawykłych do pracy, ale uważających, że skoro żyją, PIS im obiecał, to się należy. Ekonomia to nie polityka, gdzie wszystko można obiecać i nic to nie kosztuje. Koszty są odroczone.

 2. Paweł Bernat says:

  Ukłony dla Pana Krzysztofa – odczytajmy oświadczenie w Gdańsku w Niedzielę! Niech ludzie usłyszą do jakiego draństwa doszło w naszym kraju. Dobrego imienia ‚Legend Solidarności’ trzeba bronić…

 3. Ja bym tego tak kulturalnie i spokojnie nie umiał powiedzieć. Więc tylko dołączam swoje poparcie treści Pańskiej wypowiedzi i życzę (Panu, sobie, nam wszystkim) jej skuteczności.

 4. polak II sorty says:

  Odnosnie polityki historycznej. Ja mam 3 wnukow i juz postanowilem, ze jezeli ten najwiekszy wodz zrzadzi klamac w szkole, to ja jako dziadek, ktory wychowal sie w komunie , bo teraz mamy komune-pis, bede moje wnuki nauczal tej prawdziwej historii, a nie historii kaczynskich.
  Wracajac do szkalowania i ponizania polakow przez polska wladze. Im sie wydaje, ze sa najmadrzejsi, nadludzmi. Przebywam wlasnie w Niemczech i powiem, ze spoleczenstwo niemieckie na slowo nasizm i rasizm, reaguje bardzo negatywnie. Wyciagneli nauczke z tej historii. W Polsce, poki co, ci, ktorym nie chce sie byc samodzielnym, przedsiebiorczym, ktorzy zadowololili sie 500 plus w zamian za odebranie pewnych wolnosci, popieraja ludzi, ktorzy przy fleszach przyjmuja komunie, a gdy wyjda z koscialo , opluwaja polowe polakow. To najlepszy przyklad na to jakim katolickim narodem jestesmy, podobno 95 proc polakow to katolicy. Az wstyd. A przykazanie aby blizniego szanowac jak siebie samego to gdzie ?? A ten przekupny, skorumpowany, nienapasiony i falszywy kosciol polski, co robi ?? Zabral chociaz raz glos ?? Z tej parti politycznej wystepuje i zrobie to glosno, poprzez artykul w gazecie. Gdy Hitler gazowal zydow, co robil kosciol ????

 5. Panie Krzysztofie ma Pan calkowitą rację, trudno jest źyć będąc obrażanym, poniżanym, jak długo przyjdzie nam to znosić, nawet w Kościele nie ma oparcia i pomocy, jak niedawny incydent w Gdańsku , gdzie delegacja KOD zostala upokorzona i wyrzucona z uroczystości żałobnych. Ja nie mogę spokojnie patrzeć jak moja kuzynka o której wiem, że dopuściła się aborcji, leci w Kościele pierwsza do komunii świętej jak gdyby nigdy nic, a jak ze mną rozmawia zaciska zęby i pięści, obawiam się źe za którymś razem rzuci się na mnie. Do czego to doszło, Boże widzisz i nie grzmisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>