Oświadczenie Komitetu Obrony Demokracji w sprawie podpisania przez prezydenta ustawy „kagańcowej”

Luty 5, 2020 KOD.

W dniu, kiedy Andrzej Duda podpisał ustawę kagańcową, po raz kolejny sprzeniewierzając się prezydenckiej przysiędze, obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by wszyscy winni łamania Konstytucji i zasad praworządności zostali postawieni przed prawdziwie niezawisłym sądem.

Podpisanie ustawy represjonującej sędziów cofa Polskę w mroczne lata wczesnego PRL, gdy sądy i sędziów przymuszano do orzekania zgodnie z linią partii.

Oddala nas to od Europy – od naszego kręgu kulturowego, systemu europejskich wartości, wreszcie od Unii Europejskiej, która jest naszym wspólnym domem, domem wolnych ludzi.
Nie ma na to naszej zgody. Będziemy przeciwko temu protestować w każdy sposób zgodny z prawem, aż Polska stanie się na powrót praworządnym, europejskim państwem.
 Komitet Obrony Demokracji
  1. Pracowałem w praworządności w PRL i nie było takiego zamachu bezczelnego na sędziów. Były drobne interwencje w białych rękawiczkach i to nie zawsze skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>