Nie śpij…

Nie śpij...
Maj 13, 2016 Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski

4 czerwca cała wolna Polska obchodzi Święto Wolności. Zaraz, zaraz, czy cała?

Pani Beata Kempa wydała dzisiaj decyzję. Administracja rządowa nie obchodzi święta. Odpracowuje piątek 27 maja. Przypadek? Piotr Wieczorek, koordynator Regionu Mazowsze KOD-u zaproponował, żeby ogłosić 4 czerwca jako „Dzień urlopu na RZądanie”.

W 1989 roku jedno z ważniejszych haseł brzmiało „Nie śpij, bo cię przegłosują”. Dzisiaj okazuje się, że nadal mogą nas przegłosować… znaczy próbować zmusić do zachowań, których nie akceptujemy. Ale może nie dadzą rady? Umiemy się sprzeciwić tak absurdalnym decyzjom administracyjnym reżimowych funkcjonariuszy?

To ważne pytanie. Nikt nie może nikogo zmuszać do narażania swojej pozycji zawodowej, źródła swojego i rodziny utrzymania. Ale może ktoś chciałby jednak być z KOD-em w ten ważny dzień? Świętować Wolność?

Jest dobra wiadomość. Świętować będziemy długo. Na pewno nie skończymy przed końcem pracy w godzinach urzędowania. Czy pani Beata Kempa ogłosi teraz, że administracja rządowa pracuje 4 czerwca do 22:00? A może do 24:00?

 

 1. rodzina II sortu says:

  Niech sobie Pani sekretarka Beata wraz z innymi Beatami ( premierką i rzeczniczką) oraz z Jarkami ( wice-naczelnikiem, wice premierem, wice ministrem) pod czujnym okiem naczelnika Antosia pracują tego dnia długo i skutecznie dla dobra ojczyzny, (bo chyba nic im złego nie zrobiła?). Choć codziennie głównie szpanują, a pracują powoli i niechętnie, to właśnie tego dnia niech odrobią wszystkie zaległości. Niech drukują i czatują, niech nas oglądają w telewizji jak wspólnie obchodzimy nasze Święto Wolności !!!

 2. „Paranoja jest goła”, jak śpiewa Kora. W każdą bzdurę, głupotę można ją ubrać.
  Niech się święci 4 czerwca ! 🙂 Ważna data dla wolnej demokratycznej Polski.

 3. Zdecydowanie jestem za tym , aby ustanowili sobie nowe święta. Nie życzę sobie aby uczestniczyli w tych polskich. Przyczyna jest prosta. Swoim postępowaniem nie zasługują na świętowanie polskich świąt. Jest im z resztą blisko do tego, gdyż sami nie odczuwają takiej potrzeby. Odeszli od Polski. Teraz stoją na straży interesów Putina. Mogą z powodzeniem przyłączyć się do świąt z czasów ZSRR na placu czerwonym.

 4. Panie Mateuszu, 4 czerwca dzień będzie bardzo długi, bo to już prawie lato, to może zacznijmy świętowanie nieco później, to i upał nie będzie dokuczał i osoby zatrudnione zdążą, skoro Sejm często obraduje nocą, to i my damy radę. 🙂

 5. No właśnie, dzień długi … choć osoby spoza Warszawy i tak nie zdążą. Nic, najwyżej będzie nas mniej – może tylko ok. 40-50 tys. Ile by nie było policja powie, że „garstka”, a Wiadomości TVP w ogóle nie odnotują demonstracji. Załatwiłem sobie „koleżeńskie” na 4 czerwca, bo czy są w KOdzie czy nie
  ludzi dobrej woli nie brakuje i pomogą:) DAMY RADĘ 🙂

 6. Na stronach KOD-u jest jakaś wyjątkowa zgoda w narodzie. Wszyscy myślą jednakowo, zastanawiam się czy nie jest zasługą moderatora. Jak na razie moich komentarzy brak !!! Czy na tym polega „demokracja” wg KOD-u ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>