Nasi w Strasburgu

Nasi w Strasburgu
Styczeń 18, 2016 KOD

Sala obrad Parlamentu EuropejskiegoW dniach 19-20 stycznia 2016 r. w Strasburgu w czasie debaty Parlamentu Europejskiego na temat demokracji w Polsce będą obecni przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji – Mateusz Kijowski i Radek Szumełda oraz Hanna Szulczewska z Biura Prasowego. Planowane są spotkania z liderami większości frakcji parlamentarnych.
Martin Stan Mycielski i Katarzyna Mortoń z sekcji UE będą obecni na sali plenarnej w koszulkach KOD i będą zdawać relacje na Twiterze.

Trzeba zjednoczyć się wokół idei europejskich i europejskich wartości. Trzeba przekonać Europę, że antydemokratyczne decyzje podejmowane przez większość parlamentarną oraz stworzony przez nią rząd nie są wyrazem woli Polaków. Że Polacy są Europejczykami i takimi chcą pozostać. Że chcemy być członkami wspólnoty. Takimi, którzy szanują wspólne wartości, którzy chcą je pielęgnować, którzy chcą dawać i dzielić się, a nie tylko brać.

Trzeba przekonać Europę, że nie powinna karać Polaków. Że za błędy rządu powstałego w wyniku głosowania 18% uprawnionych do głosowania nie może odpowiadać całe społeczeństwo. Że sankcje czy restrykcje, jeżeli muszą być, powinny być skierowane wobec rządu i liderów antydemokratycznej większości parlamentarnej, a nie wobec całego narodu. Że karanie nas wszystkich może wspierać antyeuropejskie nastroje i wspierać dalsze oddalanie Polski od Europy.

Trzeba też Europę przekonać, że jej zdecydowane i wyraziste stanowisko może nam pomóc wrócić na drogę członków wspólnoty. Że tylko jej wyraźne wsparcie naszego dążenia do demokracji i sprzeciwu wobec demontażu ustroju pomoże nam zawrócić z drogi do wyjścia z Unii Europejskiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>