Należała nam się ta chwila podmiotowości [debata KOD i Koalicji]

Lipiec 2, 2019 KOD.

Czasami słowa podchodzą do gardła i dławią i odbierają oddech, i jedyne lekarstwo na łyk świeżego powietrza to pozbyć się ich, wyrzucić tam gdzie ich miejsce – skąd przyszły. To był jeden z głównych powodów dla zorganizowania wczorajszej DEBATY. Nie jedyny, ale bardzo znaczący! Od dawna wyczuwam „oddech sali” i mam przekonanie, że nowe siły potrzebują nowego powietrza i pozbycia się ”starego smrodu”.

Mieliśmy prawo wyrzucić z siebie gorycz, żółć, rozczarowania i pretensje. To nam się należało dla politycznego upodmiotowienia, a politykom należało się przyjąć to z pokorą – dla szacunku.

Nie miałem i nie mam złudzeń, że debata radykalnie odmieni świadomość polityków i relacje do nas – to proces, który musi się dziać… Ale nam się należała ta CHWILA PODMIOTOWOŚCI i warta była każdego trudu i za nią Wam serdecznie dziękuję.

Janusz Nagiecki

[…] Chyba będę częściej wpadał do Pabianic. Samo spotkanie pouczające. Nie wyszedłem z niego w szampańskim humorze, ale nie o to chodziło. Jest o czym myśleć.
Jerzy Morka

Więcej na stronie -> http://kod-lodzkie.pl/

Zdjęcia: Michał Stolarski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>