Młody KOD

Piknik Wolności w Chicago
Czerwiec 8, 2016 Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski

Już prawie pół roku temu Artur Sierawski zaczął tworzyć Młody KOD. 23 stycznia Młody KOR przekazał Młodemu KOD-owi pałeczkę. Artur z przyjaciółmi stworzyli struktury, ustabilizowali kanały komunikacji, nawiązali współpracę z młodymi ludźmi we wszystkich regionach.

Są aktywni na Facebooku, Snapchacie, Instagramie i YouTubie, gdzie gdzie prowadzą kanał “KOD-ing”. Ale mają za sobą też wiele mniejszych i większych akcji w realu. Chociażby “Walentynki z KODem”, gdzie ukuli hasło KOD łączy, nie dzieli. Często można spotkać ich na ulicach, w namiotach informacyjnych KOD i innych miejscach publicznych. Kilkakrotnie objęli również dyżury przy licznika pod KPRM. Organizują też spotkania i debaty. Na przykład 18 czerwca odbędzie się debata “Operacja Trybunał” organizowana przez Łódzki Młody KOD, na którą zaproszeni są przedstawiciele organizacji młodzieżowych oraz oczywiście wszyscy chętni.

Oprócz samodzielnych akcji, Młodzi pomagają również w. akcjach całego KOD. Animowali na marszach, zbierali podpisy pod ustawą o Trybunale Konstytucyjnym walcząc o każdą kolejną kartkę. Ciężko jest podać akcję, do której by nie wnieśli młodzieńczego zapału i energii.

Dalajlama XIV powiedział: „istnieją tylko dwa dni w roku, w których nie może być nic zrobione. Jeden nazywamy wczoraj, drugi jutrem. Dzisiaj jest właściwy dzień, by kochać i żyć w pełni”. I oni to chyba robią. Działają, nie gadają. Młodzi działają może czasem nieco inaczej niż reszta KODerów. Na różne sprawy patrzą trochę inaczej, bo na co innego zwracają uwagę. Dyskutujmy ze sobą, wypracowujmy wspólną wizję i cele. Ale nade wszystko dajmy sobie wzajemnie miejsce do działania!

 

  1. Pozdrawiam wszystkich młodych KODerów ! To dobra wiadomość, nic tak nie krzepi jak nadzieja na przyszłość. Jeśli tylko młodzi wyciągną właściwe wnioski z tego, w co zostaliśmy wplątani za sprawą PiS. Miło będzie ustępować miejsca młodym ze świadomością, że poprowadzą mądrze sprawę dalej. Kochani, źyczę mądrości i skuteczności działania! 🙂

  2. Miło widzieć młodsze pokolenie tak świadome , uśmiechnięte i otwarte. A podobno mądrość przychodzi z wiekiem. Niektórym to by nawet całego wieku zabrakło. Obecna władza jest tego dowodem. Tak trzymać. Jesteście panami swojego losu i losu Polski.

  3. rodzina II sortu says:

    Jest taki jeden poseł, którego Pierwsza Dama miała się nie bać. Jest tak wyrywny i odważny, że musi być pilnowany przez licznych ochroniarzy, aby go jakiś przedszkolak do bójki nie sprowokował. Ma wielkie poczucie humoru, więc ze wszystkich kanałów telewizji partyjnej musiały zniknąć występy kabaretowe i programy „na żywo”, bo mógłby zachłysnąć się od śmiechu. Kocha Polskę i dlatego dręczy rodaków, aby mu z ojczyzny demokratycznego kraju nie zrobili. Musi zadbać o szczęście i przyszłość cudzych dzieci oraz żon. W ojczyźnie ma królować sprawiedliwość to znaczy, że Polacy mają być jednakowo biedni. W przyszłym budżecie zaplanuje kwotę na jednakowe mundurki, a najbardziej uległe niewiasty otrzymają dodatkową broszkę. Zamiast służby zdrowia będzie służba wojskowa, zamiast wyborów będą gwizdy suwerena wyrażające aprobatę na dalsze lata sprawowania władzy itd. Myślę jednak „Młody KOD-dzie”, patrząc na Wasze szczere i uśmiechnięte twarze, że choć bardzo, bardzo kochacie Polskę, to ojczyzna skrojona według planu tego posła uwierała by Was. Dlatego działajcie! W ojczyźnie urządzonej według Waszej wizji będziemy wszyswcy szczęśliwi i bezpieczni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>