LUD. Nie będzie łatwo

Październik 6, 2017 .KOD

Nie będzie łatwo – taki był wniosek długiej i pasjonującej kolejnej dyskusji Latającego Uniwersytetu Demokracji w WDK. PiS dekomponuje państwo i kradnie przyszłość młodszym pokoleniom, ale wciąż ma pieniądze na swoją populistyczną politykę.

„Czym są idee Tadeusza Mazowieckiego dla obecnej opozycji?” – to temat spotkania Latającego Uniwersytetu Demokracji, które odbyło się 4 października w sali kominkowej WDK. Organizatorem było Stowarzyszenie im. Tadeusza Mazowieckiego oraz Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji, gośćmi: Andrzej Potocki ze Stronnictwa Demokratycznego oraz Kazimierz Wóycicki, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia im. T. Mazowieckiego.
Nie będzie łatwo — taki był wniosek długiej i pasjonującej dyskusji. PiS dekomponuje państwo i kradnie przyszłość młodszym pokoleniom, ale wciąż ma pieniądze na swoją populistyczną politykę. Jej smutne efekty rozpozna społeczeństwo dopiero z czasem. Opozycja chętnie chodzi na demonstracje, ale w partiach politycznych nie ma ludzi gotowych do politycznej pracy. Po przegranych wyborach trzeba się umieć zdobyć na samokrytykę i trzeba budować program na przyszłość, a nie spekulować, że polityczna karta odwróci się szybko. Trzeba też odwagi, bowiem już teraz widać, że władza posuwa się do zastraszania opozycji. Polsce grozi też wypadnięcie z UE. Wszystko to brzmiałoby bardzo pesymistycznie, gdyby nie przekonanie obecnych na sali, że Polska jest silniejsza od PiS.
Spotkanie prowadzili Włodek Magdziarz, szef Stowarzyszenia im. T. Mazowieckiego i członek KOD oraz Monika Szafraniec, przewodnicząca Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD.

/Na podstawie relacji FB Stowarzyszenia im. T. Mazowieckiego/
Więcej >>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up