LUD. Narodowy Instytut Wolności czy Zniewolenia?

Wrzesień 25, 2017 .KOD

Na spotkanie “Narodowy Instytut Wolności czy Zniewolenia?” w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji zaprasza Region Świętokrzyski KOD. Spotykanie odbędzie się w środę 27 września o godz. 17.00 w klubie Czerwony Fortepian w Kielcach.

 

Sejm uchwalił (14.09.2017) ustawę o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Organizacje pozarządowe apelowały o jej odrzucenie, ponieważ uważają, że jest zagrożeniem dla niezależności trzeciego sektora oraz rodzi obawy, że wspierane będą organizacje przychylne rządowi, a pozostałe zostaną odcięte od funduszy. Czy Narodowy Instytut Wolności pomoże sterować organizacjami pozarządowymi? Porozmawiamy o zagrożeniach, stanowiskach organizacji oraz kontekście powstania Instytutu.

Prelegentem będzie Michał Braun, Pełnomocnik do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego w Gabinecie Cieni.
Przez lata był zaangażowany w działania pozarządowe na różnych poziomach: lokalnym – jako lider jednej z najaktywniejszych organizacji pozarządowych w regionie, krajowym – jako członek zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i europejskim jako reprezentant Polski na wielu międzynarodowych wydarzeniach związanych polityką społeczną.

Źródło: KOD Świętokrzyskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up