Lubieszyn, 21.12.2017: 10-lecie wstąpienia Polski do Schengen

Grudzień 26, 2017 KOD.

21 grudnia minęło dziesięć lat odkąd Polacy podróżują po Europie bez paszportów i kontroli granicznych. Dekada to wystarczająco długo, by wyrosło nam pokolenie, dla którego brak posterunków granicznych jest czymś tak oczywistym, że nie wierzą, kiedy opowiada się im o Europie pociętej granicami i zasiekami.

Dlatego warto było przypomnieć sobie, naszym dzieciom i wnukom o tym dniu sprzed zaledwie dziesięciu lat. Pamiętacie naszą radość – te szampany strzelające na moście w Zgorzelcu, na rynku w Cieszynie, w Świnoujściu? To poczucie wolności, przynależności do wielkiego świata?

Spotkaliśmy się więc w czwartek, dwudziestego pierwszego grudnia, o godzinie 19:00, na granicy pomiędzy Niemcami a Polską, żeby odśpiewać wspólnie z naszymi sąsiadami zza Odry Odę do Radości.

Odśpiewaliśmy dwujęzycznie Odę do Radości, co sprawiło nam wiele frajdy oraz kolędę Cicha Noc (Stille Nacht) co z kolei było wielce wzruszające.

 

Informacja za kodzachodniopomorskie.pl
Tam też fotorelacja Krzysztofa Wojteckiego oraz relacja wideo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up