List poparcia w związku z Nadzwyczajnym Kongresem Sędziów Polskich

Komitet Obrony Demokracji
Wrzesień 2, 2016 KOD

Komitet Obrony Demokracji pragnie wyrazić swoje jednoznaczne poparcie dla wszystkich sędziów Rzeczpospolitej Polskiej, wykonujących powierzone im zadania w duchu respektowania praw i wolności obywatelskich, źródłem których jest w szczególności Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej i wynikający z niej trójpodział władzy.

Obrona niezależności władzy sądowniczej przed wszelkimi próbami jej ograniczania leży w głębokim interesie każdego obywatela. Podzielamy obawy sędziów co do losów niezawisłości, wyrażone w Uchwale Krajowej Rady Sądownictwa z dnia 26 lipca 2016 r. i podkreślamy swoją obywatelską solidarność z sędziami, bo obrona ich niezależności pozostaje w żywotnym interesie całego społeczeństwa.

Członkowie naszego stowarzyszenia będą manifestować swoje poparcie dla nadzwyczajnego Kongresu Sędziów Polskich, a także podczas zgromadzeń i w codziennych spotkaniach z ludźmi.

Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji

  1. Wypowiedź kongresu sędziów, wyrażona gremialnie, zabrzmiała dobitnie i bezkompromisowo. Jest to wyraźny sygnał stania na straży prawa przez polski wymiar sprawiedliwości. Proszę Państwa. Nie jesteśmy nadzy. Aparatczyk prokurator generalny za pośrednictwem swych macek terenowych, nie jest władny, aby ostatecznie kogoś osądzic. Tylko sąd i niezawisly sędzia orzekaja o winie lub niewinności. Przebudzenie musi nadejść. Osoby do tej pory obojętnie nastawione do polityki i tego co robi władza, osiadle w swym malym sukcesie,powinny wreszcie przejrzeć na oczy.Musimy na nowo się policzyć. Musimy wzywać do buntu przeciwko powolnej degradacji państwa i obywateli. Musimy pozrzucac pancerze utkane z pozorów-samochodów,ciuszków,zasobnego konta, wakacji na wyspie cudów, gdyż to może prysnac jak czar.Jeśli rozsypie się fundament, nic się nie uchowa. Dajmy zatem wszyscy wyraz swojej świadomości, dojrzałości i odpowiedzialności .Wyjdzmy na ulicę i nie popuscmy ,póki nie zaczną się z nami liczyć!!!.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>