Komunikat ZR Śląskiego KOD

Listopad 19, 2018 KOD.

Zarząd Regionu Śląskiego Komitetu Obrony Demokracji wyraża zdecydowane oburzenie i sprzeciw w związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi dotyczącymi zawarcia faktycznej koalicji pomiędzy KO a PiS w Bytomiu.

Sam fakt podjęcia takich rozmów niweczy pracę wyborczą środowisk prodemokratycznych, m.in. naszego ruchu, który prowadził intensywne działania profrekwencyjne w naszym województwie, a także brał udział w obserwacji wyborów oraz pracach komisji wyborczych z ramienia ugrupowań demokratycznych.
Nie zgadzamy się na zawieranie żadnych porozumień w samorządach, których stroną jest ugrupowanie polityczne naruszające Konstytucję, zasady demokratycznego państwa prawa i dążące do faktycznego wyprowadzenia Polski z wielkiej rodziny wolnych narodów europejskich – Unii Europejskiej.
Jesteśmy przekonani, że tego rodzaju współpraca nie będzie korzystna, ani dla Bytomia, ani dla Polski. Legitymizuje to działania antydemokratyczne i wprowadza zniechęcenie i obrzydzenie do polityków ugrupowań demokratycznych.

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji
Region Śląski

19.11.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>