KOMUNIKAT ZARZĄDU REGIONU LUBELSKIEGO KOD

Sierpień 12, 2017 KOD

KOMUNIKAT ZARZĄDU REGIONU LUBELSKIEGO KOD

W związku z podjętą przez Inicjatywę Ratujmy Kobiety 2017 akcją zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie, Zarząd Regionu Lubelskiego Stowarzyszenia KOD podjął jednogłośną decyzję o wsparciu tych działań.
Jednym z podstawowych haseł naszego ruchu jest hasło Wolność, Równość i Demokracja dlatego też uznajemy, iż jednym z najważniejszych praw każdego człowieka jest prawo do samostanowienia.
Uważamy jednocześnie, że system polskiego ustawodawstwa powinien być oparty na kodeksie praw, z których nie każdy musi korzystać, a nie na kodeksie kar i ograniczeń.
Konstytucja RP zapewnia równość kobiet i mężczyzn oraz wolność osobistą każdemu obywatelowi RP, co wyraża hasło naszego ruchu: Wolność – Równość – Demokracja. Uznajemy, iż podstawowym wymiarem wolności osobistej jest prawo każdego, w szczególności kobiet, do decydowania o sobie.
Uważamy, że przenoszenie sporu światopoglądowego na grunt prawa i próba narzucenia części społeczeństwa poglądów obecnej władzy jest sprzeczne z duchem demokracji. Każdy ma prawo do podejmowania decyzji zgodnie ze swoim sumieniem, nikogo nie wolno zmuszać do postępowania wbrew jego przekonaniom. Dlatego popieramy akcję Ratujmy Kobiety 2017.

 

Zarząd Regionu Lubelskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up