Komunikat Zarządu Głównego w sprawie wydarzeń w Radomiu

Czerwiec 25, 2017 .KOD

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji wyraża oburzenie przebiegiem dzisiejszych wydarzeń w Radomiu.

Członkowie i sympatycy Kodu spotkali sie 24.06, by oddać hołd bohaterom wydarzeń radomskich czerwca 1976r.
Na oficjalnie zgłoszonym z tej okazji zgromadzeniu doszło do zakłócenia uroczystości. Kilkudziesięciu narodowców, najprawdopodobniej z Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo – Radykalnego, bez trudu wtargnęło pod scenę z okrzykami “raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. Mimo pokojowej reakcji protestujących doszło do przepychanek, kradzieży sprzętu oraz innych przejawów agresji. Podczas tych zajść nie było na miejscu ani jednego funkcjonariusza policji.

Jesteśmy dziś świadkami tego,że obchody miesięcznic smoleńskich są zabezpieczane przez tysiące funkcjonariuszy policji, a na uroczystościach organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji nie jest zapewnione nawet w najmniejszym stopniu bezpieczeństwo uczestników zgromadzenia.

W trybie pilnym razem z organizatorami i zarządem regionu Mazowsza, będziemy wyjaśniać szczegóły tego zajścia i w razie potrzeby zabezpieczymy niezbędną pomoc prawną dla osób poszkodowanych.

Fot. Filip Błażejowski
https://www.facebook.com/filipblazejowski/

 1. Jako niezależny aktywista praw człowieka z 17-letnim stażem jestem oburzony, a wręcz wkur****iony, wydarzeniami, jakie miały miejsce w dniu 24.06.2017 r. w XXI w. w Kraju Członkowskim UE, w bandycki sposób grupa nacjonalistów katuje bezbronnego, niczemu winnego człowieka – opozycjonistę, a w pobliżu nie ma ani jednego policjanta, a do obstawy wyznawców „Religii Smoleńskiej” (tzw. miesięcznic) wysyła się hurtowo całe kordony policjantów, w tym i snajperów !!!!!
  Gdzie tu do ciężkiej cholery jest sprawiedliwość i równość obywatela wobec prawa gwarantowana art. 32 ust.1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej ??? !!!

  Czy w/g MSW, M. Błaszczaka, My – Opozycjoniści nie podlegamy ochronie prawnej !!!!

  Moim zdaniem doszło tu do ewidentnego wyczerpania znamion czynu zabronionego, określonego w art. 231§1 k.k. (niedopełnienie obowiązków przez f-sza publicznego), i KOD mógłby zgłosić sprawę do Prokuratury m.in pod tym kątem:

  Pozdrawiam Serdecznie Opozycyjną Brać:
  Na Pohybel Reżimowi,

  Krystian Jarząbek
  – opozycjonista z woj. Pomorskiego

 2. Jedynym ratunkiem dla wolności w Polsce jest niezgoda obywateli na PiSowsko-ONRowsko-faszystowską propagandę i kłamstwo. Czy starczy nam sił i wytrwałości w walce ze złem? Niebywałe, że tylu ludzi im wierzy i ich popiera.
  Oby KOD po przejściach umocnił się i porwał za sobą ludzi tak jak w ubiegłym roku. Trzymam kciuki!

 3. Z trudem muszę powiedzieć że winę nie ponosi policja ale organizatorzy Kod’u. Oni powinni powiedzieć gdzie i kiedy powinni stać policjanci. Mam nadzieję że organizatorzy zdają sobie z tego sprawę. Aczkolwiek mam wrażenie że zaistniała sytuacja odbyła się poza marszem więc nie wiadomo czy można obwiniać kogokolwiek

 4. Stop przemocy says:

  Przecież to jest przestępstwo: pobicie, zniszczenie mienia, uszkodzenie ciała, a przede wszystkim chuligański wybryk! Mam nadzieję, że uda się sprawców skazać na takie kary jakie kodeks karny przewiduje. Nie może być tak, żeby grupa bandytów biła ludzi na ulicach! Na prawdę brak słów na takie zachowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>