Komunikat po Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków KOD w dn. 19.06.2016

Komitet Obrony Demokracji
Czerwiec 19, 2016 KOD

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków KOD przyjęło dziś rezygnację z Zarządu KOD Piotra Cykowskiego. Jednocześnie podjęto decyzję o rozszerzeniu liczby członków Zarządu z siedmiu do dziewięciu.
Do Zarządu Głównego KOD powołani dziś zostali: Magdalena Filiks, Piotr Chabora i Krzysztof Król.

Oto aktualny skład Zarządu Głównego KOD:

 • Piotr Chabora
 • Magdalena Filiks
 • Mateusz Kijowski
 • Beata Kolis
 • Krzysztof Król
 • Jarosław Marciniak
 • Joanna Roqueblave
 • Radomir Szumełda
 • Maria Wojciechowska

 

 1. nicnierobić says:

  Ulitowalibyście się chociaż nad samymi sobą. Tworzycie hucpę niczym PIS bis. Zupełny bałagan i kto ma większy tupet ten górą i wkoło chmara wyznawców i służących. Jesteście zupełnie bezideowi, głusi i ślepi. Nie docierają do was podstawowe fakty. Nie istnieje dla was żadna logika. Nie istnieje w was żaden zamysł. Ot, walić gdzieś niby do przodu, wchłaniać niczym odkurzacz wszytko co się nadaje czy nie nadaje.
  Jak ktoś może coś zdziałać jeżeli jest niedowidzący albo niedosłyszący albo złośliwie sam siebie niszczy. Jeżeli za motto dajecie sobie słowa, że „demokracja czyli prawo do swobodnej wypowiedzi jest rzeczą ważną”, to jest to jawny, ewidentny dowód na to że nie umiecie czytać po polsku. Skoro bowiem nazywacie się Komitetem Obrony Demokracji to na pierwszym miejscu powinniście wiedzieć czego bronicie. Czyli co to jest ta Demokracja w waszej nazwie. I skoro nie razi was, nawet nikt tego nie zauważył, że podane motto jest totalną brednią, bo „prawo do swobodnej wypowiedzi” to nie jest żadna demokracja, a wolność słowa. Demokracja to coś znacznie więcej. I siedzą tam ludzie po studiach i jest im wszystko jedno co gadają, co piszą, co robią. Jeszcze raz, „prawo do swobodnej wypowiedzi” to nie jest demokracja a wolność słowa jedynie. Na każdym kroku każdy może was złapać na niedociągnięciach, udowodnić wam blamaż, wszelką logikę macie za nic. To co napisałem jest na to jaskrawym dowodem. Wszystko wam jedno co to demokracja bo macie ją w nosie. Aby tylko dokopać PISowi który tak samo jak wy ma w nosie wszelką logikę. Jak mozna coś zdziałac skutecznie mając wszystko w nosie. A no, dało się motto i ma być do końca świata brednia jawna, bzdura kosmiczna, za którą stoi na zasadzie domina, seria bezsensów. Bezideowość i bałagan was zniszczy i w zasadzie jesteście jedynymi gwarantami wiecznych rządów PISu. Gdyby nie wy to PIS by upadł. Ale mając takich niedorobionych niby wrogów, może spać spokojnie. Zawsze z wami wygra. Jak kazdy. Bo wy tylko jesteście w stanie obalić samych siebie

  • No cóż, widać że „nicnierobić” to twoje motto życiowe. Jesteś niczym więcej tylko trollem, ciekawe czy płatnym. KOD nie jest, dzięki Bogu, partią polityczna a spontanicznym ruchem obywateli, którzy dotychczas wierzyli. że konstytucyjne i prawne demokratyczne zabezpieczenia uchronią ich od samowoli polityków. Niestety twórcy konstytucji nie przewidzieli tak bezczelnego ignorowania prawa i nie wprowadzili mechanizmów ochronnych na taki wypadek. Czy komuś przyszłoby do głowy, że organa administracyjne będą decydować za sądy co jest wyrokiem a co nie? Ludzie, którzy nie są nawet prawnikami twierdza, że znają różnicę i na tej podstawie odmawiają publikowania wyroków co jest czysto administracyjną funkcją i nie podlega dyskusji. Czy ktoś mógł się spodziewać, że prezydent, którego obowiązkiem jest również czuwać nad zgoda ustaw z prawem i bezstronnie oceniać tworzone ustawy w imieniu wszystkich obywateli, będzie się wysługiwał przewodniczącemu jednej partii, nie mającemu nawet funkcji z rządzie i kierującemu państwem bez ponoszenia żadnych konsekwencji za skutki wywołane jego pomysłami?
   Cóż się więc dziwić, że spontaniczny sprzeciw bezsilnego i zszokowanego społeczeństwa jest niezbyt zorganizowany. Tworzą go ludzie w większości bez politycznego doświadczenia, którzy nie chcą być zawodowymi politykami ale wiedza jak niebezpieczne jest przejęcie całkowitej władzy przez JEDNA PARTIĘ w sejmie, senacie i przez służalczego prezydenta. To już przerabialiśmy kiedyś. No i na dodatek okazało się, że panowanie p.Kaczyńskiego to niedługo 30 lat, zupełnie jak jakiegoś afrykańskiego kacyka.
   Więc zamiast narzekać zaproponuj coś nowego co by wyprowadziło nas z tej równi pochyłej prowadzącej do pierwszej bananowej republiki w Europie jaką stanie się Polska pod „przewodnią rolą” PiSu.

 2. nicnierobić says:

  Trzeba przestać działać jak PIS tylko zacząć robić demokrację. Od samego dołu. Wiele rzeczy można i trzeba robić. Tak jak to jest teraz to jest bez sensu. To tylko czekajcie aż oni zaczną strzelać do was to was zmobilizują wtedy do konkretnego działania. Zmotywują. Żebyście na prawdę coś robili a nie na jaja i żebyście byle jak i z byle kim nie robili i byle komu nie pozwalali zza pleców realizować swoich ukrytych planów nie lepszych niż to co PIS robi. To istny raj dla PISu mieć niedojdów za wrogów którzy byle co i byle jak robią. Mieć słabego i nieudolnego wroga to jest jeszcze lepiej niżby mieć przyjaciela. To co robinie jest przesycone bałaganem, fałszem, bezideowością, niechęcia do wprowadzania demokracji. Proponujecie tylko protest. Bo boicie się zrobić więcej. Boicie sie demokracji tak samo jak PIS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>