Komunikat KOD z dn. 20.12.2017

Grudzień 21, 2017 .KOD

20 grudnia 2017 roku staje się czarnym dniem w historii naszego kraju.

Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski artykuł 7 Traktatu o Unii Europejskiej w związku z ustawą o sądach powszechnych. Po raz pierwszy w historii.

Kilka godzin później prezydent Polski na konferencji zapowiada podpisanie dwóch kolejnych niekonstytucyjnych aktów prawnych. W praktyce to koniec niezależnego sądownictwa w Polsce.

Prezydent powołany do tego, by stać na straży Konstytucji dziś świadomie ją łamie, tym samym dopełnia pisowskiego zamachu na państwo prawne.
To koniec demokracji konstytucyjnej w Polsce, a w zamian za to zaczyna funkcjonować pisowska demokratura.
PiS we współpracy z prezydentem RP wprowadza w naszym kraju cały pakiet niedemokratycznych ustaw, które w oczywisty sposób łamią Konstytucję.
Zarówno PIS, jak i prezydent są dziś odpowiedzialni nie tylko za demontaż trójpodziału władzy, ale również za całkowitą marginalizację Polski w Europie.
Bez echa pozostają wszystkie opinie prawniczych autorytetów w Polsce, takich choćby jak profesor Adam Strzembosz, czy opinie europejskich i światowych stowarzyszeń takich jak American Bar Association. Opinie Komisji Weneckiej, Komisji Europejskiej również nie robią na rządzących i prezydencie żadnego wrażenia.
Na naszych oczach dokonuje się dziś zamach ustrojowy w Polsce.

Ale nikt nie stoi ponad prawem. Prawo jest bowiem równe dla wszystkich. Dlatego wcześniej, czy później, każdy kto dziś łamie prawo, nie wyłączając prezydenta, poniesie odpowiedzialność. Będziemy o tym pamiętać.

 

Komitet Obrony Demokracji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>