Komitet Obrony Demokracji wyraża głębokie zaniepokojenie

Luty 25, 2020 KOD.

OŚWIADCZENIE

Komitet Obrony Demokracji wyraża głębokie zaniepokojenie aktami przemocy wobec osób zaangażowanych w zbieranie podpisów poparcia dla kandydatów na prezydenta Polski. Wydarzenia z Miastka, gdzie uderzono członka komitetu Andrzeja Dudy i z Poznania, gdzie zaatakowano działaczy sztabu Krzysztofa Bosaka są niedopuszczalne i takie naruszenia nietykalności cielesnej nie mogą się powtórzyć wobec nikogo.

Jednocześnie Komitet Obrony Demokracji wyraża stanowczy sprzeciw wobec represji aparatu państwa będącego w zarządzie partii Prawo i Sprawiedliwość w stosunku do osób kontestujących wystąpienia publiczne prezydenta Andrzeja Dudy. Prawo do wyrażania przez obywateli niezadowolenia wobec polityków jest jednym z najważniejszych praw obywatelskich, gwarantowanych w każdym państwie demokratycznym, a moralna odpowiedzialność za represje spada na związanego z PiS kandydata na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę.

Komitet Obrony Demokracji deklaruje wsparcie prawne dla osób dotkniętych przez władze represjami, jednocześnie apelując do wszystkich obywateli, w tym członków KOD biorących udział w tych manifestacjach o ścisłe przestrzeganie przepisów prawa i w tym kontekście zwrócenie bacznej uwagi na wszelkie możliwe prowokacje, które wedle pogłosek mogą wydarzyć się w każdej chwili i być poważnym zagrożeniem dla absolutnie wszystkich uczestników tych wydarzeń – z każdej strony sceny politycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>