KOD zaprasza 20 czerwca pod Trybunał!

Czerwiec 16, 2017 KOD

Jeszcze kilka miesięcy temu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego były przez rząd PiS uznawane za nic nie znaczące opinie, wydane przez „grupę kolesi”, „przy kawie i ciastkach”. Rząd i premier Beata Szydło nie czuli się nimi związani, bezprawnie odmawiając publikowania ważnych wyroków w Dzienniku Ustaw, o czym KOD nieustannie przypomina pod siedzibą Kancelarii Premiera. Co gorsza, opanowany przez PiS parlament w miejsce legalnych konstytucyjnych sędziów Trybunału wybrał ich atrapy i dopiero wyroki tych atrap muszą być zdaniem rządu PiS przestrzegane.

20 czerwca pięcioosobowy skład obecnego Trybunału, skompletowany w części z atrap, a nie legalnych, konstytucyjnych sędziów, spotyka się faktycznie na kawie i ciastkach (bo nie ma on prawa w tej „grupie kolesi” orzekać) i wyda w sprawie przepisów ustawy o Krajowej Radzie Sądowniczej niby-orzeczenie w niby-rozprawie, które jednak PiS-owska władza ma zamiar honorować, jakby było prawdziwe.

W takiej sytuacji Zarząd Główny KOD zaprasza obywateli Rzeczpospolitej Polskiej na godzinę 12:15 pod siedzibę Trybunału w Warszawie na spotkanie z kawą i ciastkami, by wspólnie wysłuchać niby-orzeczenia niby-Trybunału.Spotkanie będzie okazją do wyłożenia kawy na ławę, czyli tego, że zarówno wybór obecnej prezes jak i trzech atrap sędziów TK łamie porządek prawny naszego państwa, a nas, przwdziwych obywateli wprowadza do niby-państwa niby-prawa.

Zarząd Główny

Komitetu Obrony Demokracji

  1. Witam, chetnie przyjechalbym z Gdanska na manifestacje ale PolskiBus wyjezdzajacy z Gdanska o 6.30 za pozno dociera do Warszawy aby zdazyc. Przy okazji postuluje zorganizowanie kiedys przez KOD kontrmanifestacji przy okazji ktaorejs miesiecznicy. Dobra data to np. 10 listopada. Chetnie na taka manifestacje przyjade. Aby tylko byla odpowiednio wczesnie zapowiedziana.
    Pozdrawiam

    Leszek Rudnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>