KOD z licealistami

Czerwiec 25, 2017 KOD

Listy z podziękowaniami za odważną obywatelską postawę przekazał Zarząd Główny KOD uczniom warszawskiego liceum, którzy niedawno woleli zrezygnować z udziału w Turnieju Debat Historycznych IPN w Sejmie, niż dać się ocenzurować i zdjąć znaczki, jakie mieli przypięte do ubrań. Osobny list zarząd skierował także do dyrekcji ich szkoły.
„Zarząd Główny KOD jest przekonany, iż swoją odważną i bezkompromisową postawą udowodniliście, że prawdziwym obywatelem naszej wspólnej ojczyzny można być w każdym wieku, także wtedy, gdy nie ma się jeszcze praw wyborczych. Wasze zachowanie jest wzorem i inspiracją dla wszystkich mieszkańców naszego kraju” – głosi kodowskie podziękowanie dla każdego z trójki uczniów.
A dyrekcji I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhjia zarząd w imieniu koderek i koderów, poza podziękowaniami i wyrazami szacunku, napisał m.in., że cele, które realizują oni zgodnie z „Ideą wychowawczą I SLO”, polegające na uczeniu i praktykowaniu „szacunku dla godności każdej osoby ludzkiej i poszanowaniu praw człowieka”oraz „przeciwdziałaniu wszelkim formom rasizmu i ksenofobii”, są w całości tożsame z celami, które przyświecały powstaniu KOD-u i działalności naszego stowarzyszenia.
Zupełnie niezależnie od listów, uczniowie I SLO sami skontaktowali się z zarządem i zaproponowali współpracę. Wstępnie uzgodniono już, że będzie ona dotyczyła wspólnej organizacji spotkań edukacyjno-dyskusyjnych dla uczniów warszawskich szkół średnich.

Biuro Prasowe KOD

 1. Godna podziwu postawa młodzieży. Duże uznanie dla uczniów i Zarządu Głównego KOD za wykorzystanie zaistniałej sytuacji do nawiązania dalszych kontaktów . Trudno o lepszy zbieg okoliczności. To niecodzienne wydarzenie stało się przyczynkiem obiecującej współpracy KOD-u z młodzieżą. I o to nam przecież chodziło.

 2. Szacunek i gratulacje! says:

  Właśnie takich młodych ludzi nam potrzeba, odważnych, silnych i mających konkretne zdanie na temat bieżących spraw. Szacunek!

 3. Thomas Krause says:

  Witam Serdeczne pozdrowienia dla Ciebie dziś masz wielkie zwycięstwo aby Polacy bronili swój liberalnej konstytucji z demokratycznym sposobem z demo z świece i prezydenta państwa z petycji, prezydent odrzucił jego weta w sprawie reformy sądownictwa i Parlamentu. Gratulacje dla całego narodu polskiego.
  Z poważaniem
  Socjaldemokratyczna Partia Niemiec
  Thomas

 4. Thomas Krause says:

  Do Polaków chciałbym bardzo podziękować za wszelką pomoc z mojej strony z petycją. W rzeczywistości wszyscy mają otrzymać Medal Zasługi od prezydenta Republiki. Gratulacje! Ale dzięki za sugestię z was chłopaki to dziękuję nagroda.
  Pozdrowienia dla Ciebie
  Thomas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>