KOD z kobietami

Marsz "Jedna Polska - dość podziałów" - relacja
Październik 5, 2016 Przemysław Wiszniewski

Protest kobiet jawi się jako istotna szansa na powrót Polski do rodziny państw demokratycznych i praworządnych, jednakże pod warunkiem, że będzie to nasz wspólny protest.

Przemysław Wiszniewski

– Może się zdarzyć, że ten rząd obalą kobiety. Ta władza nastaje na wolność kolejnych grup obywateli. Kobiety są tą siłą, która z tych grup jest największa. One nie pozwolą sobie na to, żeby ktoś im jeździł po godności, to już nie te czasy – mówi Mateusz Kijowski w programie „Onet Rano.” – Oczywiście wspieramy kobiety, ale trzeba podkreślić, że to nie jest nasz pomysł i działania. Nie chcę sobie przypisywać zasług, które nie są nasze – dodaje lider KOD.

Zaczęło się na dobre, gdy na KOD-erskim Marszu pojawiła się Kayah, która w krótkich słowach połączyła obie idee, które nam przyświecają: obronę praw kobiet i obronę demokracji w Polsce.

Dziś nie ma tematów zastępczych. Niszczona jest każda sfera życia publicznego, rujnowana każda dziedzina państwa: rolnictwo, ochrona środowiska, kultura, edukacja, sojusze wojskowe i polityka zagraniczna, finanse publiczne, sądownictwo, media publiczne, etc. Wszystko, czego dotyka zła władza, obraca się w perzynę lub za chwilę obróci.

Dziś zatem nie ma pilniejszych kwestii, ponieważ wszystkie są najpilniejsze. Także kwestia ochrony praw kobiet. Można sobie wyobrazić, że zła władza będzie – jak to już gdzieś słusznie podniesiono – rozgrywać tę kartę przewlekle, analogicznie do upiornych zabaw katastrofą smoleńską. Nie wolno nam zatem tej palącej sprawy spuścić z oczu!

Wczoraj podczas Czarnego Poniedziałku byłem zaskoczony nie tylko liczbą demonstrantów, a właściwie demonstrantek. Ostatecznie, taką masowość spotykam na manifestacjach KOD-u. Byłem jednak też oczarowany przekrojem wiekowym. Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale nader licznie stawiła się młodzież, naturalnie dziewczyny w znakomitej przewadze. Trudno orzec, czy była ich większość absolutna, na pewno co najmniej połowa.

Na naszych KOD-erskich manifestacjach młodzież również się pojawia, ale w mniejszości. Przeważają lekko przygarbione bagażem lat postaci o skroniach przyprószonych siwizną.
Nasz Mateusz wzruszająco mówi o tym zjawisku:
„Uważam, że młodość jest mocno przereklamowana. Doświadczenie, mądrość życiowa to są te wartości, na których można coś trwałego zbudować.”

To wspaniale, że KOD jest z Czarnym Protestem. Wspaniale, że wspólne szeregi zasilą młodzi dołączając do nas, szacownych dam i nobliwych staruszków.

Nasz Marsz ku demokracji niechaj będzie zrywem wielopokoleniowym! KOD z Kobietami!

 1. No, wcale się nie dziwię Autorowi, że młode dziewczyny Go oczarowały 🙂 A tak na poważnie, to ostatnie wydarzenia osiągnęły zenitu. Tak nie można panie Kaczyński!!!. Co z tego, że to nie wy napisaliście ten projekt ustawy, wystarczyło, że posłowie PiS w przeważającej większości go poparli. I cóż z tego, że nie został napisany waszymi rękoma, i cóż z tego, że to nie Pan wyzywał nas „komuniści i złodzieje”, tylko Joachim Brudziński, ale Pan mu przytakiwał, zgadzał się z tym co on wykrzyczał. Tak i teraz, to wy jesteście winni tych protestów ostatnich dni! Ale miarka się przebrała, nic tak nie zaboli kobiety, jak odebranie jej godności, a wy to robicie i dlatego możecie wypatrywać swojego końca, jak tak dalej pójdzie.
  A tak między nami mówiąc, to w ten „czarny poniedziałek” zabrakło mi informacji na stronach KOD, o miejscu i czasie urządzanych pikiet. Ubrałam się na czarno od stóp do głów i pojechałam do Śródmieścia Warszawy z nadzieją że dołączę do manifestacji, ale chodziłam po Al. Ujazdowskich, pod Sejmem i nie znalazłam żadnej manifestacji, przemoczona i ubłocona wróciłam do domu. Dopiero w wieczornych Faktach dowiedziałam się, że pikiety były w różnych miejscach Warszawy (o których godzinach?), tak więc, tym razem nie było mnie fizycznie na manifestacji, ale duszą wspierałam protestujących. A dziewczyny, rzeczywiście były czarujące i to przeciwko takim dziewczynom PiS ośmielił się wystąpić z tą beznadziejną ustawą!!!

  • Niestety informacja o wydarzeniach na stronie KOD kuleje od samego początku. Być może wymaga to jakiejś nadludzkiej technologii i umiejętności aby stworzyć zwykły kalendarz wydarzeń, przynajmniej tych na poziomie centralnym, czyli w Warszawie. Dobrze aby uwzględniano w nim inne inicjatywy, pod którymi KOD się podpisuje. Chociażby taką jak marsz kobiet. Niedoczekanie moje.

 2. No niestety Mateusz Kijowski, nieszczególnie popularny wśród kobiet (bo alimenciarz), zaliczył kolejną wtopę. Czarny protest pokazał bzdurność jego twierdzeń, jakoby młodsze pokolenia były „źle wychowane obywatelsko i niedouczone” jak to lubi mawiać. „Przereklamowana” młódź zatrzęsła Polską. Teraz wielu ludzi przejrzy na oczy. Czy bowiem wielu posłów, wciskanej na siłę i wiecznie niedoszłej koalicji Wolność-Równość-Demokracja nie zagłosowało przeciwko obywatelskiemu projektowi? Czy wielu posłów WRD nie głosowało za niekonstytucyjną ustawą, która miała pozbawiać polskie kobiety elementarnych praw? Która kobieta zagłosuje na listę, na której znajdą się tacy posłowie i posłanki PO i PSL? Znamy ich imiona, znamy ich twarze. Kijowski, któremu wydaje się, że wygra bez najliczniejszego pokolenia III RP, prowadzi KOD do porażającej klęski. Tak jak niegdyś Solidarność, przysypią Was grudniowe śniegi.

  • No niestety Adamie pojadę ci teraz po tym, co tam znów pleciesz. Jeśli czepiasz się tematu alimentów , to świadczy to tylko o zupełnym braku pomysłu, jak tu jeszcze dowalić Kijowskiemu, a dajesz rozliczne dowody, że to twój cel nadrzędny, a że inteligent z ciebie średni , to później zalatuje tragifarsą i zgniłymi ziemniakami z piwnicy. Jeśli odwołujesz się do młodszego pokolenia, które w twoich oczach dało dowody dojrzałości, wbrew temu, co jak mówisz, twierdzi Kijowski, to powiem ci tylko, że bardziej byłbyś dojrzały, gdyby chodziło o twoje przyrodzenie, a nie kwestie demokracji czy innych wartości. Tu zakres postrzegania jest znacznie szerszy i nie tak osobisty, w porównaniu do troski o swoje dobro zdrowotne , a nawet życie. Pojął? Skoncentruj się może bardziej na istocie i deklaracjach koalicji WRD, a mniej na detektywistycznym dociekaniu , czy ktoś zagłosował za czy przeciw. Zauważ , że cała opozycja zagłosowała przeciwko ustawie. Jedynymi, którzy zagłosowali za, byli PiSowcy. O ile mi wiadomo, to nie są w koalicji WRD. Sam widzisz jaką karykaturą logiczną operujesz. Przemyśl dokładnie zanim coś palniesz, bo być może twoje trzy razy to za mało i jeszcze dużo bezsensownego szlamu przelatuje przez sito.

 3. Zwykły Kowalski says:

  ” Nie chcę sobie przypisywać zasług, które nie są nasze – dodaje lider KOD.”

  Panie Mateuszu, nasze, wasze…? Obrona Demokracji jest jak sądzę obowiązkiem każdego Polaka i nie ma znaczenia czyj to pomysł, czyja inicjatywa. Ważne jest samo działanie, które napawa optymizmem i nadzieją. Dlatego słusznie zauważa pan Przemysław, że ”KOD z kobietami”, – Ja dodam: a ”Kobiety z KOD-em” bronią razem demokracji, naszego wspólnego dorobku. Czyli: „Kobiety z KOD-em jednym narodem!”

 4. Bardzo cieszę się, że KOD z kobietami.Bo jesli KOD z kobietami to takze z facetami.Nieszczescie kobiet jest naszym nieszczęściem. Jestesmy nierozerwalni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>