KOD solidaryzuje się z Polskim Radiem

Polskie Radio - logo
Styczeń 1, 2016 Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski

Komitet Obrony Demokracji solidaryzuje się z dziennikarzami Pierwszego Programu Polskiego Radia, którzy wobec uchwalenia przez Sejm i Senat tzw. „małej ustawy medialnej”, sprowadzającej się do likwidacji niezależności mediów publicznych na rzecz mediów de facto rządowych, postanowili w sposób symboliczny wyrazić swój protest na antenie rozgłośni. Od 1 stycznia 2016 roku, „tak długo, jak to [będzie – red.] możliwe”, o każdej pełnej godzinie PR1 emituje naprzemiennie: hymn Polski oraz „Odę do radości” będącą hymnem UE. Każdego dnia o północy PR1 będzie emitował utwór „Już czas na sen” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, a zawierający m.in. słowa: „dobranoc ojczyzno kochana, już czas na sen”.

Komitet Obrony Demokracji apeluje do wszystkich rozgłośni radiowych i telewizyjnych (publicznych, prywatnych, internetowych) o poparcie protestu dziennikarzy PR1 na swoich antenach oraz, w miarę możliwości, o dołączenie w tej samej lub podobnej formie.
Jednocześnie apelujemy do Prezydenta RP o niepodpisywanie tzw. „małej ustawy medialnej”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu
Scroll Up