KOD solidaryzuje się z osobami LGBT

Lipiec 26, 2019 .KOD

Komitet Obrony Demokracji solidaryzuje się z osobami LGBT, które stały się celem ataków podczas Marszu Równości w Białymstoku.
Eskalacja przemocy, której jesteśmy świadkami, ma bezpośredni związek z instrumentalnym wykorzystaniem uprzedzeń do grupy obywateli i obywatelek o nieheteronormatywnej orientacji przez partię rządzącą, w celu mobilizacji swojego elektoratu w kampanii wyborczej. Są to działania godne potępienia, sprowadzające na pełnoprawnych obywateli i obywatelki naszego państwa zagrożenie zdrowia i życia.

Grupy mniejszościowe i zagrożone dyskryminacją powinny podlegać szczególnej ochronie państwa. Od kilku lat postulowana jest nowelizacja kodeksu karnego poprzez uwzględnienie przestępstw motywowanych uprzedzeniami ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. O nowelizację art. 256 kk apelowało wiele instytucji międzynarodowych, w tym Komitet Praw Człowieka przy ONZ i Amnesty International.

Apelujemy do rządzących oraz wszystkich ugrupowań politycznych o podjęcie prac nad taką zmianą prawa, która doprowadzi do wzmocnienia ochrony mniejszości przez służby państwowe.

Przekazujemy słowa wsparcia i zapewniamy o naszej solidarności wszystkie osoby LGBT i ich rodziny.

Apelujemy do wszystkich członków i członkiń oraz sympatyków i sympatyczek o wzięcie udziału w wydarzeniach, manifestacjach, pikietach, przeciwko nienawiści.

BĄDŹMY SOLIDARNI!

Komitet Obrony Demokracji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>