KOD organizuje 12 grudnia manifestację przed TK w obronie demokracji

Komitet Obrony Demokracji organizuje 12 grudnia manifestację przed Trybunałem Konstytucyjnym w obronie demokracji. KOD zaprasza wszystkie partie, ruchy i organizacje społeczne do przyłączenia się do manifestacji. Hasło demonstracji to „Obywatele dla demokracji”.

„Zorganizujemy 12 grudnia o godz. 12 dużą manifestację przed Trybunałem Konstytucyjnym, rozmawiałem o tym przedsięwzięciu z politykami, m.in. szefem klubu PO Sławomirem Neumannem, szefem klubu Nowoczesna Ryszardem Petru i liderem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, wszyscy popierają tę inicjatywę, chcę ich (publicznie) spytać, czy pójdą z nami na manifestację” – powiedział w sobotę na konferencji prasowej inicjator powstania Komitetu Mateusz Kijowski.

Kijowski zadeklarował, że KOD chce stworzyć „szeroki front obrony demokracji”. „Zależy nam na tym, aby prawo było przestrzegane, aby nie było bezprawnych nacisków na władzę sądowniczą, zależy nam, aby zachować niezależność poszczególnych organów państwa i zachować porządek prawny” – podkreślił.

Przypomniał, że podstawą demokracji jest trójpodział władzy. „Jeżeli władza ustawodawcza i wykonawcza dokonują ataku na władzę sądowniczą, na TK, to jest bardzo poważne zagrożenie, że za chwilę demokracja przestanie funkcjonować” – ocenił.

„Naszym celem jest obrona demokracji przed zakusami polityków, którzy nastają na demokrację” – oświadczył Kijowski.

(źródło: Wyborcza.pl)

  •  
  •  
  •  
  •