KOD jest wszędzie!

KOD jest wszędzie!
Maj 11, 2016 Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski

Cały czas przeżywamy jeszcze nasz marsz 7 maja. Duża część Polski nim żyje. Media próbują liczyć ludzi. Niektóre partie spierają się o to, kto ile osób przywiózł. Mnóstwo różnic zdań, poglądów, opinii…

A prawda jest jedna. Jesteśmy niepoliczalni. I druga. KOD jest wszędzie. Pokażemy to 4 czerwca. Ale pokazujemy to też na co dzień, kiedy pracujemy w grupach lokalnych, kiedy te grupy przyjeżdżają pod licznik przy KPRM, kiedy organizujemy spotkania, pikiety, pikniki, PIKODy i mnóstwo innych form aktywności.

Pokażemy też w projekcie „Przestrzeń Wolności czyli Jakiej Polski Chcemy”, że się angażujemy i że nam zależy. Nie będziemy stać obojętnie.

Chodźcie z nami! Póki można!

 

 1. Tak. Partie liczą kto ilu ludzi przyciągnął, a moim zdaniem gdyby nie fundament czyli KOD, mogliby jedynie policzyć samych siebie. Teraz „wielcy” politycy tacy jak Schetyna będą liczyć ilu to ludzi przyszło za sprawą platformy, – błahahahaa. Przed Polską wyłonienie nowej reprezentacji demokratycznego świata. Dinozaury odchodzą do przeszłej ery. Ich nieudolność razi w oczy.

  • Emigrantka says:

   Zgadzam się w całej rozciągłości. Lewica musi zostać od nowa zorganizowana, a nie przeorganizowana (zliftingowana). Nie po to wyborcy podziękowali PO, by teraz dawać się nabierać na stare śpiewki, w nowej aranżacji. Metodologia jest prosta:

   – rozwiązać stare lewicowo-centrowe formacje
   – utworzyć w to miejsce nową silną partię, o nowej nazwie i przemyślanym programie działania, z
   charyzmatycznym liderem na czele
   – zapoczątkować tworzenie licznych struktur w terenie

   I to właśnie KOD powinien przyjąć na siebie rolę inicjatora takich ruchów reformatorskich, jako platforma na której spotykają się w swej działalności różne odłamy sił demokratycznych, a więc będąca w stanie wyłonić lidera tych sił.
   Do wyborów samorządowych pozostało już tylko 2,5 roku, w którym to czasie musi zostać przedstawiona demokratycznemu elektoratowi alternatywa wyborcza, by nie było tak jak ostatnio … jeżeli nie PiS, to kto?
   To właśnie dlatego, duża część lewicowego elektoratu nie stanęła przy urnach wyborczych.

 2. KOD Jest wszędzie – ładne hasło, ale częściowo puste!!!!!!!!!!!!!!
  NIE MA NAS W INTERNECIE

  Większość stron regionalnych nie działa!!!
  Formularz kontaktowy nie działa!!!
  Facebook jako narzędzie wielce inwigilacyjne nie wszystkim odpowiada!!!
  Nie wiem jak zostać członkiem KOD !!!

  Chcę iść z wami ale…. ZERO wiadomości w temacie gdzie, co i jak!!!
  Nie wiem, czy będzie jakiś transport, czy mam dojechać na własną rękę.
  Gdzie i kiedy będzie zbiórka.

  Niestety takich wiadomości na Waszych stronach nie widzę.

  Popracujcie trochę nad tym.

  Pozdrawiam i mam nadzieję że 4 czerwca również i moją obecność wskażą wszelakiej maści liczniki.

  • Popieram w całej rozciągłości. Jak mam się czegoś konkretnego dowiedzieć o 04.06 skoro nic nie ma na stronach. Chcę dołączyć ale niczego się tak naprawdę nie dowiedziałem. Pozostaje kontakt na poziomie regionalnym najwyraźniej. Zgierz pozdrawiam

  • Panie Marku, w jakiej miejscowości Pan mieszka? Proszę podać nazwę i województwo. Dojazd na marsz organizuje sie samemu lub razem z lokalną grupą. Postaram się pomóc ją odszukać, jesli poda Pan dane, o których wspomniałam wyżej.
   Tu np. znajdzie Pan namiary na grupy mazowieckie http://www.kod-mazowsze.pl/okregi/
   Pozdrawiam, Katarzyna

  • Emigrantka says:

   Zgadzam się z tym, co tu zostało napisane. Również napotykam na te same problemy.
   Jako osoba na stałe zamieszkała poza granicami kraju, nie mam możliwości brania udziału w pracach jakiegokolwiek koła terenowego KOD-u, a także chciałabym brać czynny udział w życiu politycznym kraju.
   Z obawy przed hejtem i chamstwem, nie mam zamiaru rejestrować się na żadnych forach społecznościowych.
   Ja również uważam, że powinniście stworzyć jakieś biuro do sprawy łączności ze swoimi członkami i sympatykami.

 3. Witam ponownie.

  Mieszkam w Zawierciu w woj. śląskim.
  Strona http://slaskie.komitetobronydemokracji.pl/ nie działa, podobnie jak i wiele innych stron regionalnych.
  Są już 4 osoby chętne do udziału w marszu, więc prawdopodobnie wsiądziemy w samochód i przyjedziemy, co nie zmienia faktu, że nadal nie wiemy gdzie co i jak!!!

  Pozdrawiam

 4. Tak na wszystkie komentarze i te kilka słów Mateusza… ludzi dobrej woli – tych, którym nie po drodze nienawiść, agresja, oczernianie, śledzenie, mściwość ( brr, co za obrzydliwa i niechrześcijańska cecha) hipokryzja itp. którymi charakteryzuje się polityka formacji PiS jest dużo. Bardzo dużo jest też ludzi, których przekupiono +500, którzy wierzą w słowa prezesa ( w tym ludzie młodzi). Oni nie zrozumieją,
  że to zbytnie nadwyrężenie gospodarki i może skończyć się katastrofą ( tak jak wiele innych pomysłów formacji rządzącej, których tu nie będę już wyliczać). Na miesiąc, dwa przed wyborami
  ( o ile będą ) formacja dorzuci obiecanki z kampanii wyborczej 2015 – 75-darmowe leki, obniżenie wieku emerytalnego … bo co im w ostatnich dniach będzie zależało- wóz albo przewóz! Tylko, że ja się nie nabiorę! Dobrze pamiętam czasy komunistycznego absurdu, to jak tęskniłem za wolnością, nie nabiorę się na populizm, bo to co robi PiS to mieszanka kato-faszo-komunizmu ( niektórzy ochrzcili to ‚kaczyzmem” ), czyli wszelkie metody, które doprowadzić mają posła K. do tronu i rządów jednej partii, podległej wodzowi. Na to się nie godzimy i nikt poglądów naszych już nie zmieni.
  Już robię banery na 4 czerwca, tęsknię już do tłumu, w którym jest tyle różnorodności i nic nikomu nie przeszkadza. Wprawdzie moja faworyta Kempa próbuje sabotować marsz protestu, ale … już załatwiłem sobie koleżeńskie zastępstwa 🙂 Polak sobie poradzi z każdą sytuacją, mamy w tym wprawę 🙂

  • Przyganiał kocioł garnkowi. Z Pana wypowiedzi zieje nienawiścią i agresją czyli cechami, które podobno członkom KOD-u są obce a przynajmniej tak wynika z Pana wypowiedzi. Bardzo lubicie oskarżać PIS o mowę nienawiści a tymczasem w większości artykułów i wypowiedzi na tej stronie roi się od nienawistnych stwierdzeń pod adresem partii rządzącej i personalnie do jej niektórych członków. Nie rozumiem zupełnie jak to ma wam pomóc w obronie demokracji, konstytucji (i jakie tam jeszcze hasła głosicie), nie da się bronić demokracji bez obrażania kogokolwiek? Gdzie szacunek dla drugiej osoby i jej poglądów? Czy zdaje pan sobie sprawę z tego że zestawiając, w stwierdzeniu „kato-faszo-komunizmu”, katolików z faszyzmem obraził Pan znakomitą większość społeczeństwa polskiego (katolików) w tym mnie personalnie . Gdzie tu poszanowanie dla konstytucji, która gwarantuje nam wolność wyznania i szacunek dla każdej religii. Tak wygląda równość, miłość, itp. w wykonaniu członków KOD, co na to Pan Mateusz? Pozwala Pan na mowę nienawiści w swoich szeregach, którą tak ostro Pan krytykuje u partii rządzącej i jej sympatyków?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>