KOD apeluje do wszystkich partii

Czerwiec 3, 2017 KOD

Komitet Obrony Demokracji od chwili swojego powstania opowiada się za pełnią demokratycznych praw dla wszystkich obywateli. Nie można mówić o demokratycznym państwie, jeżeli obywatele nie są równi w swoich prawach, a rządzący nie przestrzegają Konstytucji.

Dlatego też Komitet Obrony Demokracji zwraca się do wszystkich partii politycznych o uwzględnienie w swoich programach następujących kwestii:

· przestrzegania Karty praw podstawowych Unii Europejskiej,

· przestrzegania Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej,

· niezwłocznego rozpoczęcia debaty na temat rozwiązań wprowadzających związki partnerskie do polskiego systemu prawnego.

Polska ma być demokratycznym państwem prawnym, dbającym tak samo o interes każdego obywatela, bez względu na płeć, wyznanie czy orientację seksualną. 28 lat temu, 4 czerwca 1989 roku, obywatele opowiedzieli się za demokratycznym państwem prawnym. Dziś, w rocznicę pierwszych wolnych wyborów, przypominamy, że wolność i demokracja nie są dane na zawsze i każdego dnia trzeba o nie zabiegać. Dlatego pamiętajmy o tym, że wybory to święto demokracji, w którym uczestnictwo jest naszym obywatelskim przywilejem i obowiązkiem.

Zarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji

 1. Bernadeta Andruszkiewicz says:

  Autorem nowy członek Zarządu Głównego. Wypunktowane 3 konkrety – baza do porozumienia konsolidującego opozycję. Bardzo mi się podoba. Nie ogólniki, wzniosłe słowa, a 3 konkretne zadania. SUPER

 2. wiesław Wadowski says:

  Domaganie się „niezwłocznego rozpoczęcia debaty”. To brzmi jak jakiś mem. Nie wiedziałem, że Zarząd Główny lubi takie żarty.

 3. Walczimo za Demokraciju a w KOD Cze. -Zachowuju sie Gorsze PiS a. Powinie sie ten Odzial zamknuc…Po pregranoj Kijowskego Rozczarowani Borys i Kucharski rozwalaju grupu..Zemste sie.
  .wstid..wstid i Tragedij

 4. Łukasz Włodarski says:

  Nie podoba mi się pomysł debaty na temat związków partnerskich. Sądzę, że jest to mieszanie zagadnień konstytucyjnych, z obyczajowymi. Są ludzie (w tym ja), którzy niepokoją się rozmaitymi posunięciami władz naruszającymi konstytucję, zagrażającym demokracji, ale jednocześnie – ze względów religijnych, światopoglądowych, – nie utożsamiają się z pomysłem związków partnerskich. I tacy ludzie mogą czuć się od KOD w pewien sposób odepchnięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>