Kawa na ławę!

„Porozmawiajmy o Polsce” z Lechem Wałęsą
Sierpień 30, 2016 Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski

Być może dla wielu to oczywiste a dla innych nieistotne. Ale ponieważ wielokrotne powtarzanie na rożne sposoby nie dociera do wszystkich i ciągle powtarzane są te same pytania i te same wątpliwości, jestem zmuszony wywalić kawę na lawę.

Dylemat, który dręczy niektórych z nas brzmi: czy my walczymy z PiS-em? Są dwie wersje odpowiedzi na to pytanie.

1. Walczymy z PiS-em. Cokolwiek zrobi, będziemy protestować. Naszym celem jest zniszczenie PiS-u. Jeżeli ten cel osiągniemy, KOD straci rację bytu.

2. Walczymy o demokrację, wolność i równość. Dzisiaj walczymy z PiS-em, bo dzisiaj to ludzie PiS-u nam zabierają nasze wartości, odbierają nam godność. Ale będziemy walczyć z każdym, kto będzie, naruszał nasze prawa.

W pierwszej wersji jesteśmy uczestnikami walki politycznej, konkurujemy z partią polityczną, stajemy na jednej płaszczyźnie z partią rządzącą. W drugiej stajemy na straży wartości, jesteśmy ruchem obywatelskim, nie dajemy się sprowadzić do poziomu tych, którzy niszczą Polskę.

Ja wybieram wartości. PiS to jedynie wypadek przy pracy, z którym musimy sobie poradzić. Ale poświęcać mu całe swoje życie? Wszystkie myśli i wysiłki? Moim zdaniem szkoda czasu. Walka z PiS-em to tylko etap na drodze do wolności i demokracji. Do wolnej i silnej Polski.

 

 1. konkretna propozycja działania jest opisana w komentarzach do artykułu :

  http://www.ruchkod.pl/paraliz-trybunalu/

  Polska nie ma czasu czekać 45 lat aż bolszewicy zginą śmiercią naturalną
  Proszę zobaczyć jak wyprali mózgownice młodzieży …. po prostu zainwestowali w przyszłość na min 2 dekady … jeśli tylko się nie poślizgną na finansach – to jest kluczowe pole do działania w walce o wolność

 2. Proszę o ruch wszystkich zwolenników WOLNOŚCI i DEMOKRACJI o z organizowanie w każdym dużym
  mieście manifestacji poparcia dla prezesa Rzeplińskiego który warto zauważyć,broni naszych PRAW
  OBYWATELSKICH,w ludziach coraz bardziej burzy się krew,zaniechanie z powoduje że znajdziemy się
  za chwile z (ręką w nocniku),

 3. Rozumiem rozgoryczenie wielu rodaków. Zostaliśmy oszukani i przegraliśmy bardzo ważną bitwę. Nie pozwólmy tej „władzy specjalnej troski” narzucać nam wygodnego dla niej scenariusza konfrontacji z KOD. Dlatego bardzo proszę wszystkich o wnikliwe przeczytanie słów Mateusza Kijowskiego. To nie zachęta do nicnierobienia. To opis szerszego kontekstu naszego działania.
  Wspomniana wyżej władza stara się wyznaczyć pole konfrontacji. Dobrze wie, ze do sprawnego rządzenia nie nadaje się. I dlatego zależy jej by nie poprzez merytoryczną ocenę jakości rzadzenia była oceniana. Marzy o tym byśmy dostarczyli jej pretekstu do tego by mogła powiedzieć. ” Obrońcy starego porządku uniemożliwili nam ” itd. Dlatego zalecam rozwagę i cierpliwość. Musimy pogodzić się z tym , ze zapłacimy jako społeczeństwo wysoką cenę. Że daliśmy się ograć. Mechanizm, który objawia wadliwe działanie, bez usprawnienia go, musi przestać działać. Jeżeli to ,że dzięki naszym działaniom, w przyszłości już nigdy taki dramat nie będzie mógł powtórzyć się nie wystarcz nam, to świadczy o naszym braku realizmu.

 4. rodzina II sortu says:

  W skali makro deklarujemy wspólne działanie zgodne ze wskazówkami Pana Mateusza, bo właśnie do niego mamy największe zaufanie począwszy od momentu zainicjowania KOD-u, które z upływem czasu jedynie wzrasta. Rozwaga, zdolności taktyczne, i umiejętności organizacyjne dominują właśnie w takim odbiorze jego osoby. Stąd wywodzi się też wiara w jego współpracowników i zarazem regionalnych działaczy KOD-u. Jest poza tym w nas niezłomne przekonanie, że cała negatywna energia wrogów demokracji skupiona jest zwłaszcza na nim i na środowisku sędziowskim. Najbardziej znienawidzeni przez współczesnego okupanta : Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf, Waldemar Żurek z Krajowej Rady Sądownictwa, a zwłaszcza PREZES TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO PROFESOR RZEPLIŃSKI -reprezentujący dziewięciu wybitnych sędziów orzekających i trzech wybranych przez sejm poprzedniej kadencji do tego Pan Kijowski – to nasi bohaterowie. Za nich damy się „pochlastać” . W skali lokalnej uważamy za stracony każdy dzień, w którym nie prowadzilibyśmy dyskusji o praworządności i demokracji.

  • Rodzino II sortu, macie calkowitą rację, ja też jestem z KOD-em dzięki p. Mateuszowi, który w sposób rozsądny, wyważony, konsekwentny kieruje Stowarzyszeniem, co jest niezmiernie trudne z uwagi na ogromne emocje jakie towarzyszą podejmowanym inicjatywom w tych trudnych czasach. Panie Mateuszu tak trzymać! I powodzenia w dalszych działaniach!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>