„Jesteśmy i będziemy w Europie” wielki marsz KOD i opozycji

"Jesteśmy i będziemy w Europie" wielki marsz KOD-u i opozycji
Kwiecień 28, 2016 KOD

7 maja godz. 13.00 -15.45 Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Al.Ujazdowskie 1/3
Komitet Obrony Demokracji zaprasza na Marsz „Jesteśmy I będziemy w Europie „. Zaczynamy o 13:00 pod KPRM, Al. Ujazdowskie 1/3.

KOD łączy a nie dzieli – wraz z nami w Marszu wezmą udział Polskie Stronnictwo Ludowe, Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Partia Demokratyczna, Inicjatywa Polska, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Partia Zieloni, przedstawiciele samorządów i inne organizacje. Przybywajcie – Brońmy pozycji Polski w Unii Europejskiej.

Trasa marszu: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów – Al. Ujazdowskie – Plac 3 Krzyży – rondo de Gaulle’a – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Plac Piłsudskiego.

Prosimy o zbieranie się od strony ulicy Belwederskiej.

 

 1. Erwin Pstrusinski says:

  Witam niestety nie mogę być na wiecu mam skromny pomysł może nie mogący z różnych przyczyn zdrowie , wiek , praca itd., uczestniczyć w wiecu podpisywali by specjalną listę przez internat
  Państwo przeczytalibyście ilość podpisanych na wiecu ?
  Pozdrawiam liczek na Was

  • Witam!!!!!! bardzo mądry pomysł. Jest nas bardzo dużo ,ktorzy nie mogą dojechać do Warszawy z wielu przyczyn, lecz sercem i poparciem dla Kochanego KODU jest z wami.Stwórzcie taką listę. Pozdrawiam

  • Dobry pomysł. Można odczytać ile osób w myślach będzie towarzyszyć sprawie.

   Ja też z przyczyn zdrowotnych nie mogę być na marszu KOD. Będę się kurować w sanatorium, aby na najbliższą przyszłość zdobyć więcej siły. Na pewno się przyda. Planuje i szykuję się duchowo na
   4 czerwca.

  • babcia Maria says:

   Ja też proszę o możliwość podpisania się przez Internet. Już nie te lata i zdrowie, żeby maszerować – choć serce się do Was rwie.

  • A zwłaszcza należałoby ich zapytać,czy już zakończyli te swoje antydemokratyczne manipulacje przy wyborze swojego sędziego Sądu Najwyższego.

 2. Monika Gozdzik-Bronke says:

  Cudownie! jest jakas odpowiedz na to, co sie dzieje. Bedzie jakas inna opcja poparcia dla tych co za granicami kraju i nie moga byc cialem a jedynie sercem i duchem?

 3. Może najwyzszy czas zaczac wysylac listy z żądaniem zrobienia porzadku z obecnym rządem do parlamentu UE .Skonczy sie gadanie ze opozycja donosi bo doniesie suweren w ilości parę milionow listów.

  • Anna Wojcik-Rydlewska says:

   Jestem za! jako suweren, Polka i Europejka! Wuwuzele nam nie pomoga! Sprawa jest zbyt powazna, by manifestacje byly tylko ludycznym picnikiem. Mysle ,ze masowe listy do Parlamentu Kancelarii Premiera i Prezydenta moga otrzezwic te wladze, a przynajmniej zmusic do refleksji, Pani Szydlo i Pan Duda zaplaca najwyzsza cene! A Jaroslaw Samozwaniec wyprze sie ich, Trzeba uczyc sie Historii,

   • Obawiam się, że to płonne nadzieje. Zapchanie skrzynek nic tu nie da. I tak wszystko poleci do kosza.
    Pozytywny skutek powinny odnieść działania ze strony instytucji UE. Wywieranie silnej presji na polityków u władzy mogą przynieść sankcje nakładane na poszczególne osoby. Wolałbym uniknąć działań mogących w negatywny sposób odbić się na społeczeństwie, zarazem stawiając UE na pozycji tyrana narodu polskiego. Pamiętajmy, że pożywką PiS jest właśnie buntowanie przeciwko Unii poprzez tworzenie różnorakich mitów prześladowczych.

    • Popieram Maćka, listy, monitowanie nic nie da. Rząd ma serdecznie gdzieś to co nie jest po jego myśli. Ten rząd nie uznaje swoich win, są nieomylni i doskonali. To opozycja zniszczyła Trybunał Konstytucyjny, to opozycja donosi do unii, to opozycja karze śledzić każdego jak przestępcę, to opozycja wije gniazdo ruchom faszystowskim typu ONR, to opozycja tworzyła kłamliwe media…
     to opozycja …to opozycja… Tych naiwnych kłamstw nie da się już po prostu słuchać , ba! Jeśli w tym wszystkim chodziłoby tylko o kłamstwa, to pół biedy- zawsze można nie słuchać, wyłączyć Tv itp…ale niestety przepisów i ustaw nie da się nie słuchać. Wyraźnie tworzy nam się to, czego zawsze się bałem u PiS – system państwa o ustroju monarchii policyjno-wyznaniowym. Reżim, nienawiść, jad, konflikt, nazizm, inkwizycja- straszliwe zło, wielkie zagrożenie dla całych nacji.
     Jakże ta sytuacja jest podobna do czasów międzywojennych, gdzie lęgły się najbardziej nikczemne i katastrofalne ideologie , które nasz kontynent tak boleśnie przeżył. I to wszystko wraca…w kraju, który najbardziej ucierpiał od faszyzmu i komunizmu. Tego nie mogę wciąż zrozumieć. Wiem jednak, że na to nie możemy się zgodzić.
     Jedziemy na marsz z żoną i synem z bardzo daleka. Musimy tam być, by jak ktoś napisał wyżej poczuć świeże powietrze demokracji i pobyć wśród ludzi, którzy wiedzą co to jest miłość, serdeczność i życzliwość.

 4. Tylko dlaczego na plac, a nie pod miejsce skąd idą wszelkie wskazówki, kto, gdzie, z kim, jak i dlaczego. Może czas pójść na Żoliborz, pokazać Kaczyńskiemu te „15 tyś.” osób protestujących przeciw „dobrej zmianie” i oddalaniu się od UE.
  Może nawet jakieś znicze zapalić pod płotem, pomnik postawić albo dwa … itp.
  Trzeba zacząć działać, (ich bronią), bo zaraz naprawdę będziemy republiką bananową tylko, że bez bananów.

 5. Piękna inicjatywa, życzę powodzenia i nieprzebranych tłumów. Oficjalne ośrodki znowu będą miały problemy z liczeniem uczestników, stąd mój pomysł, by biorącym udział w marszu rozdawać zapałki. Każdemu jedną zapałkę. Pudełeczka z zapałkami są lekkie, nie zajmują dużo miejsca, są też tanie. Ilość przygotowanych pudełeczek będzie znana, wtedy będzie łatwo policzyć się samemu. Pewnie nie uda się do wszystkich dotrzeć, ale do większości pewnie tak. Dobre zadanie dla młodych ludzi.

  A tu dwie prośby:
  by hymn-modlitwa KODu była śpiewana przez chór złożony z głosów od dziecka po osoby starsze obu płci; jak na mój gust trochę mniej marszowo oraz
  by preambułę Konstytucji III RP również czytały takie głosy naprzemiennie, by się przenikały i tworzyły jednocześnie całość, bo takie jest też nasze spłeczeństwo: wielopokoleniowe, wielobarwne i wielogłosowe.
  Na koniec może taka sugestia, żeby wiadomości KODu (te na video) doczekały się prawdziwej KODowskiej ścianki z logo, na tle której będziemy mogli oglądać mówiących. Czasami też jest za mało światła i twarze giną w cieniu.

  Jeśli admini uznają, że powyższe pomysły powinny pozostać w tajemnicy i nie zostaną tutaj
  wstawione, to wcale się nie pogniewam. Być może też nie znajdą żadnego uznania, wtedy też się nie pogniewam. Podzielić się jednak z nimi chciałam.

  Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę dużo sukcesów.

 6. Witek Drukier says:

  Dla poparcia marszu KODu i opozycjii informuje ze dnia 7 maja o godzinie 13.00 organizujemy demonstracje przed ambasada Polski w Danii , Richelieus Alle 12, 2900 Hellerup.

 7. Oczywiście wybieramy się całą rodziną:) Chcemy pokazać ze dla nas ważne jest przestrzeganie zasad demokracji, spotkać normalnych, przyjaznych i życzliwych ludzi.

 8. Stefan Mucha says:

  Nie rozumiem jak KOD może maszerować z PO której rząd nie wykonał 50 orzeczeń TK, rozkradł 500 mld zł, KOD miał być apolityczny, nie będę już uczestniczył w żadnych marszach KOD.

  • Panie Stefanie. Z pewnością chętnie zajmie się tą sprawą prokuratura. Jako obywatel ma pan prawo złożyć doniesienie, również w sprawie 500 mld. Obawiam się jednak, że najbardziej zainteresowani (PiS) z p. Zbyszkiem prokuratoro-ministrem zrobiliby to już dawno temu, przed panem. Gdyby tylko mieli podstawy. Nawet media, które bardzo chętnie wytykałyby takie nadużycia PO, nigdy tego nie robiły. Później dopiero zaczęto szukać w nich wykroczeń tamtej władzy. Jednakże o podobnej mocy niszczycielskiej do obecnych działań nie znaleziono. Znaleziono natomiast kilkadziesiąt przypadków nie zastosowania orzeczeń, nie uderzających jednak w demokratyczne państwo prawa. Kwestia wykonania orzeczeń nie jest w samej konstytucji doprecyzowana. Problematyka niektórych spraw daje też możliwość wyboru rządzącym. Nie można jednak żadną miarą porównywać tego do obecnego stanu rzeczy. KOD nie będzie pewnie odgradzał się murem od reprezentantów polityki, gdyż wszyscy występują w jednej sprawie nadrzędnej i łączy ich (nas) obawa o demokrację w Polsce i nasze miejsce w Europie. Jak teraz widać byliśmy jednym z jej filarów. Proszę zwrócić uwagę na to, że KOD nie miesza się do polityki. Obrał bardzo jasną drogę, której celem jest społeczny opór przeciwko niszczeniu państwa przez degradację TK, a także za sprawą fatalnych i uciskowych ustaw. Złość nie jest dobrym doradcą. Wierzę, że dla pana również sprawa Polski jest najważniejsza i jednak zmieni pan zdanie.

 9. Gorąco popieram wszelkie inicjatywy które mogą odsunąć od władzy grupę paranoików . Dobrym pomysłem jest postraszyć prezesa pod jego siedzibą i domem , to tchórz który chowa się za plecami ‚prezydenta’ i wydmuszki . Czy na Florydzie bedzie demonstracja popierajaca KOD ?

 10. Cześć,

  Drodzy organizatorzy marszu, czy możecie coś zrobić z wuwuzelami, które są używane podczas manifestacji ? Tego wycia nie da się znieść.

  Nie słychać żadnych haseł, żadnego radosnego protestowania tylko jedno wielkie wycie, idę na marsz i popieram, ale zróbcie coś z tym wuwuzelami.

 11. Marsz 7 maja jeszcze przed nami, a już przyniósł korzystny skutek dla Polski.
  Pomysł marszu pod hasłem „Byliśmy i jesteśmy w Unii” przestraszył prezesa. Unaocznił możliwą ucieczkę wyborców PiSu, w razie kontynuacji „wypełzania” Polski z Unii Europejskiej.

  Co w tej sytuacji?
  PiS oficjalnie i głośno, w specjalnej mowie prezesa odrzuca wszelkie pomysły wychodzenia z UE, czy choćby próby ogłaszania referendum w tej sprawie.

  Dziękuję pomysłodawcom sobotniego marszu.

  Właśnie skutecznie skorygowaliście działania władzy. Nowa władza zobaczyła, że ten kurs się jej nie opłaca.
  A dosadniej się przekona, gdy upłynie już przedłużony termin przyjmowania wniosków o dopłaty dla rolników.

   • Ciężko mówić o Polakach i Anglikach w tym samym kontekście. Na prawdę trzeba to tłumaczyć ? Wystarczy spojrzeć na mapę i znać minimum historii aby wiedzieć gdzie zawsze była GB, a gdzie była Polska i gdzie może być jak zostanie sama. Do tego właśnie zmierza Kaczyński z przydupasami.

 12. Mam cichą satysfakcję, że moje postulaty będą spełnione, na razie przez KOD, bo właśnie postulowałam o zespolenie wszystkich sił, bez względu na sympatie i przynależności polityczne; wszyscy uczestnicy sobotniego marszu będą bronić demokracji, przestrzegania polskiej konstytucji, wolności i poszanowania wszystkich obywateli, bez względu na „sort”.
  A wuwuzele, panie Michale, to tylko niewinna możliwość wykazania swojego oburzenia, bezsilności i tego co w środku boli, bo jak na razie PIS w swojej „dobrej zmianie” ma się dobrze i dewastuje bezkarnie kolejne obszary polskiego prawa.
  Ja oczywiście biorę udział w sobotnim marszu, a wszystkich sympatyków, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć proszę o „trzymanie kciuków” za powodzenie naszej akcji. Do zobaczenia w Al. Ujazdowskich.

 13. Gdzie ostatecznie ma być początek marszu? Na tej stronie jest mowa o KPRM. Na stronie PO i bilbordach, które wypełniły Warszawę (z logo PO i KOD) jest Trybunał Konstytucyjny. Kochani, coś chyba nie zadziałało z komunikacją. Potrzeba jedności i profesjonalizmu, żeby odnieść sukces.

  • Do kitu z taką organizacją demonstracji……….
   Chcę iść na marsz 7 maja w Katowicach i nigdzie na Waszej stronie nie mogę się dowiedzieć czy jest, gdzie i o której.
   Chyba zadzwonię do Pisiorów, to na pewno mi powiedzą. -:)

 14. poznaniak says:

  Dlaczego nie podawane są informacje ,o protestach w innych dużych miastach ? jestem poznaniakiem i chciałbym uczestniczyć ze znajomymi w protescie ,dlaczego organizatorzy nie podają tych informacji ,co gdzie i kiedy ?

 15. KONIECZNE SPROSTOWANIE – GDZIE JEST POCZĄTEK MARSZU BO PODAWANE SĄ RÓŻNE LOKALIZACJE !! ORGANIZARORZY CZEKAMY NA INFODMACJĘ

 16. Rzeczywiście jakieś nieporozumienie z tym miejscem rozpoczęcia manifestacji, czy to przypadkiem nie jest czyjeś zamierzone działanie? Panie Mateuszu Kijowski proponuję nie zmieniać zapowiedzianego przez KOD miejsca w Al.Ujazdowskich przed KPRM. PO z Nowoczesną jak przestaną się kłócić to mogą dołączyć do nas na Placu na Rozdrożu.

 17. Apel do wszystkich, którzy wybierają się na marsz 7 maja !!!

  NIE ZABIERAJCIE, NIE KUPUJCIE I NIE UZYWAJCIE TRĄBEK !!!
  Byłem na pierwszym marszu, kiedy były hasła, okrzyki, rozmowy między ludźmi, śmiech, itd….
  Na późniejszym marszu (z Nowoczesną) był już tylko harmider, totalna kakofonia trąbek, zero haseł, zero rozmów. Najlepiej stopery do uszu.
  Co z tego, że było może głośniej ? Czułem się jak na jakiejś zacietrzewionej imprezie sportowej.
  Brak już było tego klimatu z pierwszego marszu, dominowało przeciągłe smutne wycie.
  ZOSTAWCIE TRĄBY W DOMACH !!!

  • Przeciż to ma być marsz protestacyjny, marsz oburzenia, a nie piknik majowy z rodziną, z całym szacunkiem dla pańskich uszu, ale nie zgadzam się, jeśli ktoś jest tak bardzo wrażliwy to lepiej zostać w domu. W telewizorze zawsze można wyłączyć głos i będzie marsz milczenia, albo jak kto woli, marsz cichego poparcia dla rządu!

   • Jak najbardziej marsz protestacyjny !!!
    Tylko czy jedyną formą protestu ma być jeden wielki jazgot ?!?
    W pierwszym marszu podobały mi się wykrzykiwane hasła, które „wędrowały” wraz z tłumem maszerujących. Po za tym, rozmawialiśmy o tym co się dzieje z całkowicie nieznajomymi ludźmi, którzy też tam trafili.
    I nie chodzi o wrażliwość, tylko o skuteczność.
    Jestem przekonany, że do wszystkich bardziej trafiają dosadne i celne hasła, niż bezustanne wycie trąbek. To właśnie paradoksalnie jest dla mnie niemy marsz, gdy nic nie krzyczymy, niczego nie wyrażamy, tylko wyjemy.
    Bliżej nam wtedy do przemarszu kibiców piłkarskich, niż do protestu ruchu społecznego.
    Trąby zagłuszały również komunikaty i hasła organizatorów i w moim odczuciu utrudniały wszelką komunikację wśród demonstrantów.

 18. Gdzie był KOD jak odbierano części społeczeństwa prawa nabyte do wieku emerytalnego zaś innym zachowano. I to było demokratyczne?

 19. Czecha & Marek says:

  Niestety nie będziemy z Wami w Warszawie. Ważne sprawy rodzinne przygnały nas pod Nowy Sącz. Dnia 3 maja byliśmy z KOD-em w Jeleniej Górze- relacja na http://www.dekoder.wroclaw.pl/Apel Jeleniogórski i na żywo Strimeo TV .Będziemy Wam kibicować w dniu 7 maja, a wszystko po to, aby…… Było znowu normalnie.

 20. Ja też nie mogę się wybrać do Warszawy. Czy we Wrocławiu i innych miastach są na 7 maja planowane manifestacje? Jeśli tak, to należałoby rozpowszechnić takie informacje.

 21. Będę z Wami myślami, nie mogę niestety przyjechać. Ważny jest jest dla mnie powód dla którego maszerujecie razem…

 22. Dobrzański says:

  Nie tak dawno rozmawiałem ze znajomym,temat zszedł na politykę,poruszyliśmy zniszczenie Polskiego przemysłu,zmiany jakie następują,powiedział wiesz,po zmianach ludzie otwierają oczy ,zaczynają zdawać sobie sprawę na czym polega manipulacja,zaczynają widzieć jak okradano kraj.Widzą w jaki sposób rządy podległe obcym państwom wyniszczały rodzimy przemysł robiąc z nas montownię Europy.
  Ktoś w XVIII wieku powiedział,w Polsce są tak naprawde dwie partie,jedna z nich knuje przeciwko własnemu narodowi,nie jest partnerem,jest podległa wobec innych państw.W nawiązaniu do słów o „gorszym sorcie Polaków” takiego sformułowania po pierwszym rozbiorze użył bodajże Ignacy Krasicki-wszystko się więc powtarza,z czego można wyciągnąć wniosek,że zdrada jest trwałym i nie nadającym się wyeliminować elementem natury ludzkiej.Znowu mamy tylko dwie partie,polską i antypolską,żadnej innej nie ma.
  Janusz Kurtyka,w ostatnim swoim wywiadzie przed śmiercią w Przemyślu,mówił: Czasy w jakich przyszło nam żyć,w dużej mierze podobne są(chociaż nie identyczne) do XVIII wieku,mamy czasy w których obce państwa za wszelką cenę starają się kupować sobie poparcie polskich elit,władze innych,sąsiednich państw próbują poróżnić przedstawicieli naczelnych władz Rzeczypospolitej,i dodawał,że jest to tym prostsze że stopień identyfikacji społeczeństwa z państwem jest jeszcze bardzo niedoskonały.

  • To taka naczelna retoryka eurofobów i kmiotów intelektualnych. Bo cóż oni innego mogą mówić, żeby być w opozycji, do rozumu również .” Straszna Unia głównie o twarzy Niemiec, która pożera tych biedniejszych i słabszych.” Szkoda tylko ,że w ramach tego pakuje w nich miliardy euro ze swojej kasy. Znam z historii inne sposoby dobijania słabszych. Spadek bezrobocia z ponad 20 % do 7 to też wyraźny wskaźnik zaboru pruskiego. Wzrost eksportu i popytu wewnetrznego. Otwarcie granic, możliwości gospodarcze, pozycja w UE , itd. I jeszcze w sprawie przemysłu i montowni Europy. To przepraszam bardzo. Tęsknimy za czasami kiedy to nie byliśmy montownią Europy, tylko głównym zasilającym gospodarkę ZSRR? A czy wie szanowny Dobrzański, że ta montownia rok w rok zwiększa swoje udziały w rynku i daje prace milionom ludzi ? Że jesteśmy w czołówce światowego przemysłu stoczniowego? Że produkujemy pociągi, którymi ludzie podróżują w wielu krajach? Ale też, że mamy jedne z silniejszych związków zawodowych, jak to ja je nazywam, terrorystów gospodarczych, którzy opóźniają rozwój kraju? Nie znam takiego kraju który by po totalnej dewastacji państwa stał się nagle tygrysem innowacyjności i technologii. A w kwestii stopnia identyfikacji z państwem, warto przypomnieć o tym który tę identyfikację od lat niszczy. Jest nim Kaczyński, który jeszcze nie odpowiedział za swoje kłamliwe pomówienia i ciągłe skłócanie Polaków. Nie zauważyłem aby Dobrzański odciął się od opinii, które przytaczał. Słowa moje kieruję zatem do niego.

  • Panie Dobrzański, co za brednie, powtórzę za Kaczyńskim „chcą nam wmówić że czarne jest czarne, a białe jest białe”, tak i Pan opowiada banały, to właśnie dlatego, że część społeczeństwa przejęła retorykę Kaczyńskiego, KOD musi wyprowadzać normalnych ludzi na ulicę, aby znów w Polsce zapanował spokój i atmosfera rozwoju i dążenie do lepszego bytu Polaków. Wspominać historię można po to, aby wyciągać wnioski i nie popełniać dawnych błędów, ale iść trzeba z duchem czasu. Obecna sytuacja w Polsce i w Europie nie ma przykładów w historii, dziś Polska w Europie to również partnerzy zagraniczni w biznesie i innych dziedzinach życia; wspólne bezpieczeństwo, waluta. I tak jest w innych krajach Europy, tym się charakteryzuje Unia. Polska jeszcze nie przystąpiła do unii monetarnej, tak jak inne kraje Europy, ale do niedawna była na dobrej drodze, jednakże po „dobrej zmianie” PIS-u, zamiast iść do przodu, zaczęliśmy się cofać. Czy w naszym kraju musi tak być zawsze – krok do przodu, dwa do tyłu, niestety i to właśnie przez takie myślenie jakie Pan reprezentuje.

 23. W czasie manifestacji 7 maja, była rozdawana „Jednodniówka Komitetu Obrony Demokracji”, w której opublikowano kilka ciekawych felietonów, na bieżący temat -Jesteśmy i Będziemy w Europie. Uważam, że jest to dobra inicjatywa KOD. Autorzy: Pani Grażyna Olewniczak, Pan Jarosław Marciniak i Pan Mateusz Kijowski w przystępny sposób komentują to co się dzieje w Kraju, co musi skłonić czytającego do głębszej refleksji. Warto poszerzyć objętość wydania i zachęcić także innych publicystów do zamieszczania tam tekstów swoich komentarzy. Taki periodyk zapewne może być odpłatny za symboliczną opłatą, wspierającą KOD. Dziękuję Autorom i proszę o jeszcze. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>